Як Мінінфраструктури зробить Україну транзитним мостом

20 квітня 2017, 16:44
Україна спільно з Іраном запускає тестовий поїзд для доставки сільськогосподарської продукції між країнами

Про це 19 квітня заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час зустрічі з делегацією Ісламської Республіки Іран, повідомляє прес-служба відомства.

Відео дня

За словами міністра, маршрут тестового поїзда пролягатиме через Грузію та Азербайджан. Його запуск очікується цього літа.

"Це надзвичайно перспективний напрямок співпраці для обох країн. Україна повинна розробляти нові міжнародні транспортні коридори з тим, щоб стати надійним транзитним мостом між країнами Європи, Азії і Сходу", - зазначив міністр.

Потрібно віддати належне Мінінфраструктури, яке цілеспрямовано і наполегливо намагається завантажити транскаспійський транспортний коридор (частина нового Шовкового шляху), щоб Україна отримала повноцінний транспортний маршрут в Середню Азію і Китай, в обхід Росії, зазначає шеф-редактор сайту Порти України (ports.com.ua) Ігор Гошовський.

Керівник експертного напрямку ЦТС-Консалтинг Андрій Шкляр розповідає, що з позиції попиту - у іранської сторони є попит на наші зернові, в української - на іранську нафту. "Це й визначатиме складність у мінімізації порожнього пробігу, адже вантаж різнорідний і вимагає різного рухомого складу", - каже Шкляр.

Найімовірніше на цьому маршруті буде використовуватися поромна доставка з Чорноморська в Грузію, і звідти суходолом в Іран. За словами Шкляра, доцільність використання зерновозів на цьому маршруті, в умовах їх дефіциту та активного вибуття, потрібно оцінювати. Ймовірніше оптимальним буде експорт в контейнерах на платформах. Однак потім потрібно везти назад цистерни. "Дуже складно говорити про перспективи та стійкість таких вантажопотоків, адже не зрозумілі параметри вартості доставки, які дозволять порівняти їх з альтернативами", - підсумовує Шкляр.

Показати ще новини
Радіо НВ
X