Як Мінінфраструктури зробить Україну транзитним мостом

20 квітня 2017, 16:44
1376
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: прес-служба Мінінфраструктури

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян на зустрічі з делегацією Ісламської Республіки Іран 19 квітня 2017 року

Україна спільно з Іраном запускає тестовий поїзд для доставки сільськогосподарської продукції між країнами

Про це 19 квітня заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час зустрічі з делегацією Ісламської Республіки Іран, повідомляє прес-служба відомства.

За словами міністра, маршрут тестового поїзда пролягатиме через Грузію та Азербайджан. Його запуск очікується цього літа.

"Це надзвичайно перспективний напрямок співпраці для обох країн. Україна повинна розробляти нові міжнародні транспортні коридори з тим, щоб стати надійним транзитним мостом між країнами Європи, Азії і Сходу", - зазначив міністр.

Потрібно віддати належне Мінінфраструктури, яке цілеспрямовано і наполегливо намагається завантажити транскаспійський транспортний коридор (частина нового Шовкового шляху), щоб Україна отримала повноцінний транспортний маршрут в Середню Азію і Китай, в обхід Росії, зазначає шеф-редактор сайту Порти України (ports.com.ua) Ігор Гошовський.

Керівник експертного напрямку ЦТС-Консалтинг Андрій Шкляр розповідає, що з позиції попиту - у іранської сторони є попит на наші зернові, в української - на іранську нафту. "Це й визначатиме складність у мінімізації порожнього пробігу, адже вантаж різнорідний і вимагає різного рухомого складу", - каже Шкляр.

Найімовірніше на цьому маршруті буде використовуватися поромна доставка з Чорноморська в Грузію, і звідти суходолом в Іран. За словами Шкляра, доцільність використання зерновозів на цьому маршруті, в умовах їх дефіциту та активного вибуття, потрібно оцінювати. Ймовірніше оптимальним буде експорт в контейнерах на платформах. Однак потім потрібно везти назад цистерни. "Дуже складно говорити про перспективи та стійкість таких вантажопотоків, адже не зрозумілі параметри вартості доставки, які дозволять порівняти їх з альтернативами", - підсумовує Шкляр.

Вибір редакції

Знаменитості

Вчора, 14:15

article_img
Помер Карл Лагерфельд. 10 цитат легендарного кутюр'є
Країни

Вчора, 13:46

article_img
Напівприхована правда. Скільки може бути священиків-геїв у католицькій церкві і чого вони бояться
Лонгріди

Вчора, 23:01

article_img
Кларнет Юргена

Головне

Події

Вчора, 22:16

article_img
СБУ оголосила у розшук головного фігуранта справи про MH17
Події

Сьогодні, 09:06

article_img
День Небесної сотні. Редакція НВ представляє фільм-спогад
Країни

Вчора, 19:30

article_img
На швейцарському гірськолижному курорті зійшла лавина, розшукують 12 осіб