Як домогтися припливу iнвестицiй в економiку, - Перша Шпальта
Варіантів тут декілька: залучити іноземні інвестиції, або знаходити ресурси в середині країни. Але залучити гроші це одне. Питання у тому, як їх інвестувати так, щоби це принесло максимальний результат.
Сьогодні гроші в Україну вкладати не поспішають. За оцінками експертів щороку з нашої держави у офшори виводиться близько $8 млрд.
Крім того, українці накопичили величезні заощадження, які лежать і чекають свого часу.
За словами Андрія Пишного, голови правління Ощадбанку, за останні три роки заповнені майже усі депозитні ячейки. Це почалося ще у 2014 році. "Попит на ячейки зріс. Навряд чи в них зберігають мукулатуру", - каже очiльник найбiльшого державного банку в країнi.
Ці гроші можна було б вкласти в бізнес, та цього не відбувається. "Мені, як і будь-якому інвесторові, повноцiнно не дає розвиватися корупція, а фіскальні служби взагалi часто заважають розвивати бізнес", - скаржиться Василь Хмельницький, засновник інвестфонду K.Fund.
На думку бізнесменів, змінити ситуацію не так вже й важко. Ігор Ліскі, співзасновник Українського інституту майбутнього, вважає, що по-перше, треба зробити інфраструктуру для інвестицій і для окремих галузей.
"А держава має не регулювати, а стимулювати, розробити механізм, як експортувати цю продукцію", - переконаний Ліскі.
Хмельницький наводить приклад Польщi, де iснують спеціальні стимули для інвестицій. "Якщо ви інвестуєте там в завод, то через якийсь час можете повернути вкладення через податки. Вони дають пільги, спеціальні умови. У нас немає варіантів. Ми повинні взяти досвід Польщі та впровадити його в Українi", - відзначає бiзнесмен.
Проблему з інвестиціями вирішували і раніше. І зараз накопичився міжнародний досвід у цьому питанні.
В продовженi теми також у програмі Перша Шпальта в ексклюзивному інтерв'ю директор McKinsey Global Institute та старший партнер McKinsey&Co Джонатан Вотцел радить, як добитися припливу інвестицій в економіку.
Крiм того, заступник міністра будівництва і ЖКГ Лев Парцхаладзе розповідає, як змiнився ринок нерухомості.
Також у програмi провідні експерти дискутують про те, що стоїть за рішенням Євросоюзу ввести мита проти української сталi i яке майбутнє чекає на українських металургiв.
Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдько.
Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві із журналом Новое Время.