Як девальвація гривні вдарила по найбільшому агрохолдингу

Найбільший виробник цукру - компанія
vegafood.com.ua

Найбільший виробник цукру - компанія "Астарта" збільшила прибуток за рахунок девальвації гривні

Виручка найбільшого виробника цукру - Астарти - в минулому році знизилася

Показники річного звіту за 2015 рік демонструють скорочення консолідованої виручки компанії на 11% порівняно з 2014 роком – до €314 млн.

В той же час чистий прибуток компанії склав €16 млн проти чистого збитку роком раніше €68,1 млн. EBITDA виріс на 9% – до €131 млн. Також скоротився чистий борг компанії на 20% – до €173 млн.

Виручка Астарти, перш за все, скоротилася за рахунок девальвації гривні, пояснює аналітик ІК Dragon Capital Наталя Шпигоцька. За її словами, в доларовому еквіваленті за 2015 рік ціни на цукор в Україні знизилися на 28% порівняно з роком раніше. Також знижувалися ціни на зернові та олійні.

Керівник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій додає, що збільшення прибутку компанії пов'язане зі зменшенням списання курсових різниць. Тобто кредити у валюті переоцінюються при девальвації. У 2014 році збиток від курсових різниць склав €135 млн, а в 2015 році – €63 млн.

Паращій також говорить, що співвідношення показників EBITDA і виручки компанії збільшилося до 42%. Це рекордний показник за останні 5 років. Вищий він був тільки в 2010 році – 46%.

На думку експерта, у компанії є істотний ризик – порушення за борговими ковенантами – зобов'язаннями, які висуваються компанії при укладенні кредитного договору. Такі порушення є перед Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). Таким чином, IFC може вимагати дострокове погашення боргу. Хоча такі порушення були і в 2014 році і вимог не було, найпевніше, і зараз цього не станеться.

У цьому році на фінансові показники компанії можуть вплинути ціни на їхню продукцію, каже Шпигоцька. Так, динаміка цін на цукор показує, що в IV кварталі 2015 року ціни зросли до 14,1 тис. грн/т, порівняно з 11,1 тис. грн/т у III кварталі того ж року. У той же час, передумов до зростання цін на зернові поки немає.

Фінансові результати 2016 року можуть залежати також від змін у податковому законодавстві, впевнений Паращій. Відшкодування ПДВ для рослинників зменшилося зі 100% до 15%. У 2015 році пільга з ПДВ дала компанії €12 млн, а в цьому році вона скоротиться. Також, на його думку, зростання цін на цукор менше, ніж зростання витрат на його виробництво. Через це може знизитися прибутковість компанії.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: