Як девальвація гривні вдарила по найбільшому агрохолдингу

30 березня 2016, 18:50
Виручка найбільшого виробника цукру - Астарти - в минулому році знизилася

Показники річного звіту за 2015 рік демонструють скорочення консолідованої виручки компанії на 11% порівняно з 2014 роком – до €314 млн.

В той же час чистий прибуток компанії склав €16 млн проти чистого збитку роком раніше €68,1 млн. EBITDA виріс на 9% – до €131 млн. Також скоротився чистий борг компанії на 20% – до €173 млн.

Відео дня

Виручка Астарти, перш за все, скоротилася за рахунок девальвації гривні, пояснює аналітик ІК Dragon Capital Наталя Шпигоцька. За її словами, в доларовому еквіваленті за 2015 рік ціни на цукор в Україні знизилися на 28% порівняно з роком раніше. Також знижувалися ціни на зернові та олійні.

Керівник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій додає, що збільшення прибутку компанії пов'язане зі зменшенням списання курсових різниць. Тобто кредити у валюті переоцінюються при девальвації. У 2014 році збиток від курсових різниць склав €135 млн, а в 2015 році – €63 млн.

Паращій також говорить, що співвідношення показників EBITDA і виручки компанії збільшилося до 42%. Це рекордний показник за останні 5 років. Вищий він був тільки в 2010 році – 46%.

На думку експерта, у компанії є істотний ризик – порушення за борговими ковенантами – зобов'язаннями, які висуваються компанії при укладенні кредитного договору. Такі порушення є перед Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). Таким чином, IFC може вимагати дострокове погашення боргу. Хоча такі порушення були і в 2014 році і вимог не було, найпевніше, і зараз цього не станеться.

У цьому році на фінансові показники компанії можуть вплинути ціни на їхню продукцію, каже Шпигоцька. Так, динаміка цін на цукор показує, що в IV кварталі 2015 року ціни зросли до 14,1 тис. грн/т, порівняно з 11,1 тис. грн/т у III кварталі того ж року. У той же час, передумов до зростання цін на зернові поки немає.

Фінансові результати 2016 року можуть залежати також від змін у податковому законодавстві, впевнений Паращій. Відшкодування ПДВ для рослинників зменшилося зі 100% до 15%. У 2015 році пільга з ПДВ дала компанії €12 млн, а в цьому році вона скоротиться. Також, на його думку, зростання цін на цукор менше, ніж зростання витрат на його виробництво. Через це може знизитися прибутковість компанії.

Показати ще новини
Радіо NV
X