Іпотека в Україні: де взяти гроші на квартиру

27 квітня 2017, 14:18
Згідно зі статистикою основних галузевих порталів, ціни на однокімнатні квартири в Києві стартують з півмільйона гривень. І це в тих ЖК, які здадуться через три-чотири квартали

На вторинному ринку вартість ще вища – через курс долара ціни поповзли вгору.

Єдиним способом для багатьох вирішити житлові питання стала б іпотека. Але її на ринку немає.

Ситуація може змінитися найближчим часом, коли державний Приватбанк вийде з іпотечним кредитуванням на ринок.

Відео дня

«Будемо видавати іпотеку. Ми затвердили в Комітеті управління активами і пасивами нові проекти. Думаю, що запуск буде протягом місяця“, - сказав голова правління Привату Олександр Шлапак.

Поки на ринку немає масової іпотеки, впевнені експерти, гнучка розстрочка – зручний механізм підтримки платоспроможного попиту.

Однак є кілька нюансів і підводні камені, про які потрібно знати інвестору.

Вирішивши взяти квартиру на виплат, треба розуміти, що всі програми на ринку мають прив'язку до долара: або безпосередньо перераховуються за курсом, або вводиться коригуючий коефіцієнт.

Саме через різкі валютні коливання, такий інструмент, як розстрочка став менш популярний серед покупців, бо ризики потрапити в боргову кабалу від забудовника зросли в рази.

Багато забудовників, щоб убезпечити себе, початковий внесок встановлюють на рівні 50% і вище від вартості квартири.

Крім того, розстрочка діє до моменту введення будинку в експлуатацію. Це, в середньому, рік-півтора.

НВ Бізнес вирішив запитати в експертів, наскільки реальне в Україні повернення масового кредитування житла.

20
20 Фото:


Вадим Непосєдов, президент компанії UTG

Як експерт ринку нерухомості, я можу сказати, що пропозиція досить велика, як щодо розстрочки, так і за кредитами. Тривалий час саме програми розстрочки були повноцінною заміною відсутності доступних іпотечних програм від банків.
Загалом на ринку, розстрочка, як інструмент продажів, використовується у кожного забудовника до введення в експлуатацію. Зараз багато хто вже збільшили терміни щодо розстрочення, аж до 10 років. Мінімальний перший внесок з розстрочки на ринку становить 5%. Але такий маленький розмір першого внеску більш характерний для житлових комплексів комфорт-класу. У вартість розстрочки для покупців часто вже включена і вартість квадратного метра, оскільки виражається в різниці цін при розстрочці і 100% оплаті при так званій безвідсотковій розстрочці до введення в експлуатацію. Відсоток з розстрочки на ринку варіюється від 5% річних (ціна в у.о.) і до 23% (у гривні). Середній відсоток по ринку - 12%. Вже з'являються на ринку і проекти з безвідсотковою розстрочкою на строк до 2 років після введення в експлуатацію.

Ганна Лаєвська, заступник комерційного директора Інтергал-Буд

Зараз Україна переживає затяжну кризу, пов'язану із знеціненням національної валюти, падінням рівня доходів населення і зростанням безробіття. Ринок нерухомості дуже чутливо реагує на зміни в країні. Сподіватися на те, що житло внаслідок кризи стане доступнішим, не доводиться.

На етапі будівництва (до введення будинку в експлуатацію) покупець може укласти попередній договір купівлі-продажу квартири з наступними варіантами оплати: 100% оплата. При повній оплаті покупцю може бути надана знижка до 10%. Короткострокова та довготривала розстрочка. Початковий внесок становить від 5%, термін кредиту – до 10 років.

У більшості випадків, покупці віддають перевагу розстрочці від забудовника – 30% від загального числа покупців користуються цією послугою, ще близько 2% вибирають іпотечну програму від банку, інші ж вносять 100% оплату.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X