Інтерфейс мозок-комп’ютер від Ілона Маска та Facebook – новини IT у світі

21 квітня 2017, 16:16
Провідні технологічні компанії пообіцяли з’єднати людський мозок зі штучним "розумом" впродовж наступних кількох років

1В наступному десятилітті Ілон Маск об’єднає людський та машинний інтелект

Для того, щоби з’єднати мозок людини з машинним "розумом", потрібно буде щонайменше 8-10 років. Про це заявив керівник компанії Neuralink Ілон Маск, яка працює над розробкою людино-машинного інтерфейсу.

Відео дня

Упродовж наступного десятиліття людство зможе обмінюватися інформацією телепатично, передаючи її безпосередньо від одного мозку до іншого. Зараз же, відзначив Маск, існуючі мова та писемність обмежені низькою швидкістю обміну даними. Люди здатні сприймати велетенські обсяги інформації візуально та на слух, однак поки що не мають змоги ділитися ними миттєво.

Цей недолік має намір виправити очільник Neuralink, поєднуючи керівні посади в інших компаніях-новаторах – Tesla та SpaceX.

Ілон Маск неодноразово публічно застерігав про небезпеки, пов’язані з бурхливим розвитком штучного інтелекту. Свою роботу в Neuralink він розглядає як можливість протидіяти подібній загрозі, повідомило видання TechCrunch.

2Facebook хоче під’єднати до комп’ютера мозок і шкіру

Найбільша в світі соціальна мережа зібрала команду з понад 60 розробників, які працюють над створенням інтерфейсу людина-машина. Мета проекту – навчити комп’ютери сприймати думки телепатично та через шкіру. Про це заявила Регіна Дуган, голова дослідницького підрозділу Facebook – Building 8, повідомило видання International Business Times.

Під час свого виступу цього тижня у Сан-Хосе (Каліфорнія, США) Дуган продемонструвала відео, на якому жінка, хвора на склероз, зусиллям думки за допомогою імпланта змогла набирати текст зі швидкістю вісім слів на хвилину.

Facebook поставив собі за мету створити технологію, яка дозволить за допомогою лише мозку набрати 100 слів на хвилину – це в п'ять разів швидше, ніж під час звичного набору тексту на смартфоні.

Дуган також показала демо-відео про технологію, яка допомагає "чути шкірою". Інженер Facebook за допомогою спеціального пристрою на руці вивчила "акустичні форми" дев’ятьох слів менше ніж за годину. За словами голови Building 8, цю технологію можна буде застосовувати для миттєвого перекладу, наприклад, з китайської на іспанську.

Окрім цього, у світі налічується приблизно 780 млн людей, які не вміють ані читати, ані писати. Однак вони, безперечно, можуть думати та відчувати, підкреслила Дуган. Отже, нова технологія може допомогти взаємодіяти з цією категорією мешканців Землі.

3Відомий архітектор створив бетонні аудіоколонки Master & Dynamic

Нью-Йоркська компанія Master & Dynamic випустила 16-кілограмову аудіоколонку з бетонним корпусом. Дизайнером пристрою виступив відомий архітектор сер Девід Адджайє. "Ми створили нову геометрію для цього динаміка, нову геометрію звуку", - пояснив він незвичну форму аудіоколонки.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Вибір матеріалу для корпусу виробник пояснив тим, що бетон набагато краще поглинає вібрації, ніж дерево чи пластик. Завдяки цьому у моделі МА770 забезпечений більш чіткий та динамічний аудіоефект, написало видання Highsnobiety.

Бездротову аудіоколонку Master & Dynamic МА770 можна підключити за допомогою Wi-Fi або Bluetooth. Вона підтримує потокові сервіси Spotify, Tidal, Pandora, Soundcloud, Deezer тощо. Її ціна - $1800.

Показати ще новини
Радіо НВ
X