Гроші з розумом. Як заробити на консалтингових послугах

22 травня 2018, 19:00

В Україні все частіше користується попитом бізнес-консультування. 

У нашій країні багато у кого немає капіталу, щоб започаткувати власну справу. Але ж гроші – це ще не все. Дехто примудряється робити гроші з повітря. Або майже з повітря. Тобто, займається консалтингом.

Відео дня

Консалтинг – величезна індустрія. В Україні активний попит мають: стратегічне, операційне консультування, юридичний напрямок та фітнес-консультації. Про це йдеться в економічному щотижневику Перша Шпальта.

Майже десять років тому Артем Афян – випускник юридичного факультету – разом із фінансовими партнерами створив консалтингову компанію. В Україні вона входить у топ-5 у питаннях IT-технологій та безпеки бізнесу.

«Можна триматися в тіні, можна будувати звичайний системний бізнес із бухгалтерією, з CRM-системами. Коли йдеться про структуру, ти вже маєш бути білим», – каже Артем Афян, керуючий партнер юридичної компанії Juscutum. Година консультації особисто в Афяна, як у керуючого партнера, коштує приблизно $10 тис. Усе залежить від клієнта і його потреб.

Причому компетенція цього фахівця не закінчується Україною. Афян має клієнтів, жодним чином із Україною не пов’язаних. Це замовники з Північної Африки, Ізраїлю, США.

Звісно, будь-який бізнес – це сукупність факторів: рівень бажаного доходу, витрати – відповідно до яких уже може варіюватися пропозиція на ринку. У сфері юридичного консалтингу різниця у гонорарах дуже велика. Тут ставки, за даними юристів, коливаються від 500 до 10 тис. грн.

Щоб заявити про себе й закріпитися на ринку консалтингу – потрібні серйозні зусилля. Але золотих гір ніхто не обіцяє. Якщо подивитися, наприклад, топ-100 найбагатших людей України, представника консалтингу серед них немає. Ідентична ситуація і в топ-100 найбагатших людей світу.

Якщо в середині 2000-х років українська економіка зростала, було багато грошей, ці гроші треба було витрачати. Чимало компаній намагалися витратити їх з розумом. У цьому їм допомагали консультанти. «Потім були тяжкі часи, коли сталася фінансова криза. І багатьом компаніям стало не до розвитку. Їм було важливо вижити. Хоча і в цій ситуації теж потрібен хороший консультант», – згадує Іван Компан, засновник First Kyiv Investment Club.

В цій сфері можна заробляти і на фітнес-консультуванні. Завдання фахівця в основному пов’язані з фігурою: корекцією фігури або ваги. Для цього розробляється програма занять. Консультація фітнес-тренера в Україні коштує у середньому – $50. Це ціна за розроблену особисто для вас програму та час самого тренера. Щоправда, попит наші інструктора мають здебільшого у іноземців, каже фітнес-тренер Антон Гречанюк.

Отже, бізнес-консалтинг – доволі перспективна сфера. Але в Україні ще не настільки розвинена, як у світі. Тож, зараз чудовий момент, щоб закріпитися на ринку і набратися досвіду, який тільки додасть нулів до вашого гонорару.

Крім того, у програмі Перша Шпальта підприємці розказують, як змінюється бізнес-клімат в країні і на що він має вплив. А у спеціальному репортажі, журналісти аналізують події на ринку первинного житла.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера та ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X