Хмарне ДНК-сховище від Microsoft і суперметкий робот із Каліфорнії - новини IT у світі

26 травня 2017, 18:13
США та Південна Корея пообіцяли людству найближчим часом новітні технології зберігання інформації та її високошвидкісної бездротової передачі

1Microsoft до 2020 року створить хмарне ДНК-сховище

Софтверний гігант має намір за допомогою біології вирішити питання зберігання велетенських масивів даних. Учені з Microsoft працюють над технологією, взірцем якої послужив принцип зберігання даних у ДНК, повідомило видання MIT Technology Review.

Відео дня

Як підрахували у компанії, будь-який фільм, відформатований у ДНК, можна буде розмістити на фізичному носії завбільшки з кристал цукру. Гіпотетично один квадратний міліметр "у форматі ДНК" може зберігати один квінтильйон (одиниця з вісімнадцятьома нулями – ред.) байтів інформації.

Наразі основною перепоною використання ДНК для зберігання даних є дорожнеча цієї технології. Однак вчені з Microsoft пообіцяли ще до кінця цього десятиліття значно здешевити її.

2Вчені з Каліфорнії створили дуже спритного робота

Дослідники з Університету Каліфорнії (Берклі, США) розробили робота з винятковою спритністю. За даними MIT Technology Review, дослідники добилися приголомшливих результатів завдяки машинному навчанню та хмарним технологіям.

Система глибинного навчання розпізнає об’єкт і через інтернет швидко з’ясовує, як його "зрозуміти". Для цього робот використовує бази віртуальних даних, які допомагають миттєво проаналізувати найрізноманітніші предмети.

Згідно очікувань спостерігачів, поява спритних роботів може мати значні економічні наслідки. Теперішні аналоги неймовірно незграбні, коли стикаються з незнайомими об’єктами. Наприклад, гігант електронної комерції Amazon використовує роботів для складських робіт, але поки що не може заставити їх підбирати різноманітні товари для виконання замовлень.

3Південна Корея до 2021 року підключить до 5G третину своїх абонентів

Південна Корея в другій половині 2019 року має намір завершити комерційне розгортання мереж мобільного зв’язку п’ятого покоління. Згідно з планами уряду цієї країни, на кінець 2020 року вже 5% стільникової бази користуватиметься 5G, повідомило видання Mobile World Live.

Представник південнокорейського Міністерства науки Хео Вон-Сеок заявив, що в 2019 році уряд виділить радіочастоти для п’ятого покоління стільникового зв’язку. Міннауки Південної Кореї на основі досвіду розгортання 4G/LTE прогнозує, що вже в 2021 році 5G-проникнення зросте до 30%. На кінець 2022 року цей показник сягне 50%, а в 2026 році вже 90% корейців користуватимуться п’ятим поколінням.

За словами урядовця, місцеві оператори почнуть будувати 5G-мережі на основі попередньо стандартизованої технології вже в другій половині 2017 року. Новітня телеком-інфраструктура з’явиться у Сеулі та Пхенчхані, де у 2018 році пройдуть зимові Олімпійські ігри. Під час цієї події уряд Південної Кореї має намір використовувати безпілотні автобуси.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Міжнародний союз електрозв’язку має намір провести стандартизацію 5G та визначити радіочастоти для цього новітнього стандарту лише у 2019 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X