Харківський аеропорт стає головним авіахабом на Сході України

3 березня 2016, 16:00
Міжнародний аеропорт Харків планує значно збільшити пасажиропотік. Як розповів директор аеропорту Володимир Васильченко, в цьому році Харків збільшить його на 60% порівняно з 2015 роком

За словами Васильченка, йдеться про перевезення близько 550 тис. пасажирів на рік. Збільшити пасажиропотік, за його словами, планується за рахунок збільшення кількості рейсів по курортних напрямках.

Відео дня

«У минулі роки пасажиропотік аеропорту Харків дуже скоротився, - розповів НВ директор компанії Friendly Avia Support Олександр Ланецький. - Причинами стали економічна ситуація в країні, військові дії на Сході України і санкції з боку РФ». Проте, зараз ситуація поступово приходить в норму, зазначає Ланецький.

«Зараз Харків перебирає значну частину пасажиропотоку, яка летить на Схід України, - пояснює директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк. - Тобто це та частина потоку, яка раніше належала донецькому аеропорту. Який раніше був у трійці за пасажиропотоком в Україні».

На думку партнера юридичної фірми "Анте" Андрія Гука, компанії починають розглядати Харківську область як таку, де ситуація стабілізувалася і безпосередньої загрози вже немає. "А враховуючи, що аеропорт глибоко модернізувався під проведення Євро 2012, збільшити пасажиропотік досить реально", - пояснює Вовк.

Підвищить обсяг завантаження аеропорту і цінова війна, що почалася на ринку авіа перевезень. "Зараз йде цінова війна на квитки", - пояснює Ланецький. Сьогодні можна злітати в європейські країни і назад за $200-250, а значить кількість тих, хто може скористатися послугою більше, ніж раніше.

Пасажиропотік міжнародного аеропорту Харків у 2013 році становив 605 тис., у 2014 - 435 тис., в 2015 – 373 тис. осіб. Експерт у сфері транспорту Олександр Кава відзначає, що в минулому році з Харкова виконувалося 3-4 рейси в день. Тим самим збільшити в два рази пасажиропотік не представить складності, додавши 2-3 рейси на день, пояснює експерт.

Харківський аеропорт має злітно-посадкову смугу довжиною 2220 м і шириною 50 м. На території знаходяться два пасажирських термінали з пропускною спроможністю 100 і 650 осіб на годину.

Нагадаємо, велика польська авіакомпанія запустила прямі регулярні авіарейси за маршрутом Харків-Варшава.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X