Гроші та Alibaba: де і як платили банківськими картками українці

9 березня 2016, 19:35
Кожен п'ятий платіж, які здійснюють власники платіжних карток, це платіж в інтернеті

Як повідомили НВ в Українському процесинговому центрі (UPC), який є лідером на ринку обробки карткових трансакцій, 20% усіх платежів за картками банків-клієнтів UPC у минулому році були здійснені саме через інтернет.

Відео дня

Кількість платежів в інтернеті за 2015 рік, включаючи покупки та грошові перекази з карти на карту, збільшилася на 122%. А грошові обороти за цими транзакціями на сайтах зросли на 83%.

Найчастіше в межах України у минулому році населення розраховувалося в інтернеті за залізничні квитки, квитки в кінотеатри, театри та концерти. Зростала кількість оплат за мобільний зв'язок, інтернет та комунальні послуги.

На закордонних сайтах українці переважно розплачувалися за товари. Лідером з продажів серед зарубіжних інтернет-рітейлерів став Alibaba/AliExpress. До топ-5 зарубіжних інтернет-ресурсів за кількістю платежів також увійшли Google і PayPal, включаючи eBay. Четверте і п’яте місця за популярністю зайняли, відповідно, Wargaming та iTunes.

‘‘Електронна комерція в Україні стрімко розвивається. Швидкими темпами зростають і кількість і обсяги операцій в інтернеті – покупками, оплатами послуг, грошовими переказами за допомогою карток, - коментує голова правління UPC Антон Романчук. - Банкам вже не потрібно додатково стимулювати клієнтів платити в інтернеті, це вони і так роблять усе частіше".

За останні 3,5 роки кількість безготівкових операцій, у тому числі в інтернеті, планомірно нарощувала свою частку від загальної кількості операцій. У четвертому кварталі минулого року, за інформацією Української міжбанківської асоціація членів платіжних систем ЄМА, безготівкові операції, включаючи інтернет-розрахунки склали 67%.

‘‘Українські споживачі, як тільки є можливість сплатити карткою, не використовуючи готівку, – нею користуються. І в останні два роки суттєво зросла кількість інтернет-магазинів, які добровільно виконали вимоги законів і надали своїм клієнтам проводити безготівкові розрахунки’’, - запевнив директор ЄМА Олександр Карпов.

Із останніх великих магазинів, які у 2015 році розпочали приймати картки, він називає інтернет-магазин Rozetka, який відмовлявся від такого типу розрахунків багато років. Після того, як головний конкурент пішов на цей крок, для багатьох компаній на ринку питання ховати доходи, чи йти в ногу з технологічною еволюцією відпало, і бізнес почав проявляти бажання приймати до сплати картки.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ще у 2012-2013 роках вніс зміни до законів, що регулюють електронні платежі. У відповідності до тих змін, один мільйон суб’єктів господарювання, про який звітували в Мінфіні, мали б почати проводити безготівкові розрахунки. Тобто вже зараз кожен інтернет-магазин мав би приймати до сплати за товари чи послуги платіжні картки. Де-факто ж в Україні на мільйон суб’єктів господарювання, за словами Карпова, діє лише близько 180 пунктів прийому платіжних карток, в тому числі інтернет-магазини.

‘‘Тож якби Кабмін, виконуючи вимоги закону, надав можливість податківцям й інспекції з захисту прав споживачів контролювати виконання вимог законодавства, усі інтернет-магазини приймали б до сплати картки. Відповідно, результати були б значно кращі, ніж ті, про які звітує UPC’’, - завершує Карпов.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X