Гривня укріплюється третій тиждень поспіль, ревальвувавши до ₴24/$1

6 червня 2016, 15:22
На поточному тижні, 06-12 червня, на валютному ринку має продовжуватися травневий тренд укріплення курсу гривні по відношенню до долара США. Діапазон волатильності гривні не перевищуватиме ₴0,3

Середньозважений курс НБУ станом на початок ня у понеділок, 06 червня, складав ₴25/$1. На готівковому ринку курс купівлі долара складає ₴24,8, а продажу – ₴25,05. На міжбанку гривня укріплюється протягом дня та вже котується за ₴24,95-₴25/$1.

Відео дня

Протягом наступних днів, за прогнозами опитаних експертів, курс нацвалюти буде поступово укріплюватися. Пара гривня-долар буде стабільною, в рамка ₴24,8-25,1/$1.

Укріплення нацвалюти відбувається на фоні зменшення попиту на валюту при стабільній пропозиції. ‘‘Експорт українських товарів та послуг росте, відповідно, зростає і притік інвалютної виручки в країну. Плюс відтік із країни капіталу вгамувався, та і населення почало швидше продавати долари, ніж купувати’’, – пояснює спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса.

За підсумками минулого тижня гривня зміцнилася на ₴0,2 (з ₴25,19 до ₴24,98 за $1) під впливом збільшення того ж таки потоку валютної виручки з боку експортерів.

‘‘Зміцнення гривні щодо долара США було обумовлено двома основними факторами. Це загальне ослаблення долара відносно кошика валют на світових майданчиках, що було обумовлено рядом негативної макроекономічної статистики із США. А також помірно оптимістична статистики по економіці України’’, – каже аналітик Альпарі Антон Козюра. Так, показники платіжного балансу країни вперше за рік продемонстрували профіцит в $468 млн. За січень-квітень приплив прямих інвестицій в Україну склав $1,8 млрд, тоді як за аналогічний період минулого року – лише $480 млн.

Швидкість зростання курсу гривні обмежувалася лише регулярними аукціонами НБУ, які згладжували різкі курсові коливання, розповідає Микита Мишаков, головний експерт відділу операцій на валютному і грошовому ринках ОТП Банк.

Показати ще новини
Радіо NV
X