Гривня лишається стабільною, продовжуючи тенденцію укріплення вже місяць - тижневий валютний огляд

13 червня 2016, 14:31
На поточному тижні, 13-17 червня, валютний ринок має лишатися стабільним, продовжуючи тренд укріплення курсу гривні по відношенню до долара США вже рівно місяць. Діапазон волатильності гривні не перевищуватиме ₴0,3

Середньозважений курс НБУ станом на початок дня у понеділок, 13 червня, складав ₴25,01/$1. На готівковому ринку курс купівлі долара складає ₴24,8, а продажу – ₴25,15. На міжбанку гривня укріплюється протягом дня та вже котується за ₴24,96-₴25/$1.

Відео дня

Протягом наступних днів, за прогнозами опитаних експертів, курс нацвалюти буде стабільним. Пара гривня-долар коливатиметься в діапазоні ₴24,8-25,1/$1. Стабільність національної валюти підкріплена відносною релевантністю попиту і пропозиції на долар на міжбанку.

Сприяють стабільності наразі, як внутрішні, так і зовнішні процеси. Так, у Сполучених штатах в середині тижня відбудеться засідання Федеральна резервна система США. ‘‘Але, найімовірніше, процентна ставка по долару не зміниться, а це означатиме відсутність значних коливань ‘‘американця’’ до інших валют, в тому числі до гривні’’, – каже старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.

В Україні на поточному тижні, відповідно до нової постанови Національного банку, акціонерні товариства почнуть купувати валюту для повернення дивідендів своїм іноземним інвесторам за 2014-2015 роки, що має зумовити додатковий попит на долар. ‘‘Проте не всі бажаючі встигли підготувати відповідні документи, а отже даний попит на інвалюту не повинен мати значного тиску на курс гривні’’, – пояснює керівник сектора продажу казначейських продуктів ОТП Банк Олександр Воробєй.

Нагадаємо, минулого тижня Національний банк зважився на часткову лібералізацію валютних обмежень. Зокрема, НБУ дозволив підприємствам, які мають іноземних інвесторів, виплатити дивіденди своїм акціонерам. Ця норма набирає чинності сьогодні.

Ринок одразу ж відреагував на послаблення валютних ‘‘залізних лещат’’. Якщо у першій половині минулого тижня гривня прогнозовано зміцнювалася під впливом перевищення пропозиції валюти над попитом, сягнувши рівню ₴24,92-24,95/$1. То, після набуття чинності нових постанов, тиждень закінчився поверненням до рівня ₴25,00 грн.

З іншого боку, варто зважити на те, що Національний банк другий тиждень поспіль продовжував скуповувати долари, поповнюючи резерви, що спричиняло додатковий тиск на гривню, лишаючи її стабільною. Це означає, як каже спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса, що на валютному ринку наразі склалася в цілому досить хороша ситуація.

Показати ще новини
Радіо NV
X