Гра на випередження: Україна приєдналася до 5G-ентузіастів

6 грудня 2016, 19:17
Мобільний оператор lifecell сьогодні підписав меморандум про співпрацю з китайською Huawei та шведською Ericsson про спільне запровадження п’ятого покоління стільникового зв’язку

Головний виконавчий директор lifecell Бурак Ерсой заявив, що приклад інших країн свідчить про великі перспективи, які обіцяє наступне покоління стільникового зв’язку. Він згадав про американського оператора AT&T, який учора разом із Intel розпочав випробування 5G у Остіні (Техас, США). "Цей ринок вимірюватиметься трильйонами доларів і Україна повинна стати частиною цієї індустрії", - переконаний керівник lifecell.

Відео дня

Каан Терзіоглу, генеральний директор Turkcell (материнська компанія lifecell), підкреслив, що подібна співпраця з Ericsson розпочалася в Туреччині минулого року. Окрім шведського виробника телеком-обладнання Turkcell залучив до роботи над 5G академічні кола країни. За словами Терзіоглу, Україна має значний інженерний потенціал і обидві країни можуть разом досягти значних успіхів у дослідженні новітнього стандарту стільникового зв’язку.

Бурак Ерсой підтвердив, що lifecell уже уклав угоду про співпрацю з Київським політехнічним інститутом і шукає ще партнерів серед вищих навчальних закладів України.

Генеральний директор Ericsson в Україні Войцех Байда розповів, що 5G стане основою для розвитку інтернету речей (Internet of Things, IoT) у промисловості. За його словами, з появою нового покоління зв’язку з’являться нові бізнес-моделі. "Тому дуже важливо розпочати вивчення 5G якомога раніше", - підкреслив Байда. Він зазначив, що зараз поки що рано говорити, які це можуть бути послуги: "Потрібно багато праці, щоби встановити, які сервіси потрібні українцям". І тоді вже стане ясно, яке обладнання та програмне забезпечення необхідно запустити в Україні.

Присутні на церемонії представники влади дуже схвально відгукнулися про сьогоднішню подію. "У світі не більше 10 країн, які тестують 5G, і Україна – серед них", - зазначив заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків. Він підкреслив, що 5G має забезпечити швидкість, надійність, якість і пропускну здатність, які не спроможні надати попередні стандарти зв’язку.

"Україна була останньою країною, яка запустила 3G. Зараз ми тільки плануємо розвивати 4G. Це тому, що ніхто не планував наперед розвиток галузі", - заявив з цієї нагоди голова Національної комісії регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) Олександр Животовський.

Голова комітету з питань інформатизації та зв’язку Верховної Ради (ВР) Олександр Данченко підкреслив, що без 4G/5G говорити про цифрову економіку в Україні недоречно. Він підкреслив, що на розгляді парламенту є два законопроекти, без яких неможливий розвиток нових стандартів зв’язку і висловив надію, що до кінця року ВР їх прийме. НКРЗІ пообіцяло всіляке сприяння для випробування 5G в Україні. Олександр Животовський пообіцяв, що 4G з’явиться в Україні у 2017 році, а наступне покоління – у 2019-2020 роках.

"Якщо Україна буде без 5G, то ми й надалі будемо банальними послідовниками. А з 5G ми будемо серед країн-лідерів у технологічному розвитку", - підкреслив важливість сьогоднішньої події Дмитро Шимків.

Євросоюз очікує, що 5G стане основою для створення цифрової екосистеми та кардинально вплине на ключові галузі економіки. Дослідники очікують, що новий стандарт мобільного зв’язку об’єднає фізичний, цифровий і біологічний світи.

Перші комерційні запуски заплановані в Південній Кореї та Японії впродовж найближчих кількох років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X