На холодному пайку. В Україні накопичили вкрай мало палива на зиму – Перша шпальта

26 вересня 2016, 17:43
Ризики провалу опалювального сезону в цьому році є як ніколи високими, йдеться в новому випуску програми Перша шпальта (ПШ)

«В Україні зима завжди приходить зненацька. І до цього опалювального сезону ми готові гірше, ніж минулого року», – заявив ПШ старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква

Відео дня

Зазначимо, що минулого року підготовка до зими також була далека від ідеальної. «Давайте чесно зізнаємося, що країні останні два роки пощастило. Зими були теплі – набагато тепліше, ніж історичні середні показники, не кажучи вже про максимальні», – говорить керуючий директор компанії Енергетичні ресурси України Андрій Фаворов.

В цьому році, за словами генерального директора компанії ДТЕК Максима Тимченка, був ряд причин, що не дозволив накопичити достатні запаси вугілля. За його словами, план на цей рік передбачав, що 50% електроенергії мали виробити атомні електростанції, а ще 40% – теплові вугільні генерації. Але цього не сталося через аварії і погане планування. Недолік покрили теплові генерації, у яких на це пішло 3-3,5 млн тонн вугілля. Як наслідок, вони не встигли накопичити необхідні об'єми.

Щоб вийти зі складної ситуації, ДТЕК уклала рамковий контракт на поставку вугілля марки Г з Польщі в обсязі близько 100 тисяч т, а також з ПАР – ще 75 тисяч т. «Тому я можу з достатньою часткою впевненості сказати, що компанія ДТЕК і наші електростанції будуть готові до опалювального сезону», – запевняє Тимченко.

Є проблеми з накопиченням енергоресурсів і у Нафтогазу. Як відзначає директор консалтингової компанії ExPro Україна Геннадій Кобаль, зараз в підземні сховища закачано 13,5 млрд кубометрів блакитного палива. Якщо виходити з того обсягу, який планувалося закачати в цьому році (14,5 млрд кубометрів), то накопичити ці обсяги до початку опалювального сезону цілком реально. Проте, уряд зобов'язав Нафтогаз закачати 17 млрд кубометрів. «Виконання цього завдання трохи проблематично», – говорить Кобаль.

Також у програмі дивіться інтерв'ю голови Національного банку України Валерії Гонтарєвої, в якому вона розповідає про те, як буде проходити валютна лібералізація в країні.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое время.

Показати ще новини
Радіо NV
X