Гонтарева оголосила про вимушену докапіталізацію ПриватБанку. Як це буде

21 квітня 2017, 16:17
Потреба Приватбанку в докапіталізації, за результатами аудиту, вимагає вливання додаткових 30 млрд грн

Про це заявила голова Національного банку України Валерія Гонтарева під час брифінгу у Вашингтоні (США).

За її словами, діра в капіталі виявилася більшою, ніж показувала попередня оцінка. Нагадаємо, що на момент націоналізації фінустанови, оголосили при вливання в капітал банку 143 млрд грн бюджетних коштів. Кошти мають направлятися в резерви банку під ризики знецінення кредитів, виданих переважно підприємствам, пов’язаним із колишніми власниками банку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.

Відео дня

Нагадаємо, 16 березня під час брифінгу Гонтарева заявила, що Нацбанк змінив оцінку частки корпоративних кредитів ПриватБанку, які були видані пов'язаним з акціонерами особам із 97% до 100%. «Всі 100% були операції з пов'язаними особами, навіть 3% не знайшли», – сказала вона.

Окрім того, Гонтарева у Вашингтоні повторила інформацію про шахрайські операції екс-власників. Нагадаємо, 20 квітня, очільниця центрального банку публічно звинуватила колишніх бенефіціарів фінустанови у виведенні з ПриватБанку активів на 16 млрд грн. Ці шахрайські операції, за її словами, колишні власники та менеджмент провели в ніч перед націоналізацією банку, 19 грудня 2016 року.

У цьому випадку, найімовірніше, йдеться не про перерахування готівки з банку у розмірі 16 млрд грн, а про виведення з-під банку застав, майнових прав, а також про можливий продаж активів.

«16 млрд грн – це суто сума збитків за останню ніч. Загальна сума збитків в 10 разів більше», – пояснює аналітик банківського сектора групи ICU Михайло Демків. І ці збитки зовсім не пояснюють необхідність докапіталізації ще на 30 млрд грн.

Про те, що знадобиться додаткова докапіталізація стало зрозуміло, коли оголосили про 100%-ву закредитованість бізнесу колишніх власників. Але, як каже співрозмовник НВ Бізнес, сама цифра в 30 млрд грн була неочікуваною, банківські експерти очікували дещо меншу суму.

Остаточну суму необхідної докапіталізації аудиторська компанія оголосить наприкінці квітня, тоді ж експерти очікують пояснень щодо такої оцінки.

Вливати кошти у капітал цього разу, як каже Демків, будуть за тією ж налагодженою схемою, за якою формували резерви в інших державних банках. Тобто Міністерство фінансів випустить цінні папери, які лежатимуть в резервах банку, і будуть монетизовані у живі гроші лише за росту ризиків у фінустанові.

З моменту націоналізації Приват монетизував облігації двічі. Зі 116,8 млрд грн, які направили в банк, в готівку перевели 25 млрд у грудні 2016-го, та ще 1,4 млрд грн у січні цього року.

«Перспектива монетизації решти паперів є досить віддаленою. Тому що Приват дуже активно залучає депозити, як у населення, так і в юридичних осіб, в тому числі, у місцевих бюджетів, уряду. Тому проблем з ліквідністю там немає», – каже Демків. Є лише проблема, що у банку є діра в капіталі, яку й намагаються залатати.

Показати ще новини
Радіо НВ
X