Голова Діамантбанку звинувачує НАБУ у банкрутстві банку

25 квітня 2017, 13:00
Через арешт акціонера Миколи Мартиненка у фінустанові почався відтік ліквідності

Голова правління збанкрутілого Діамантбанку Олег Ходачук повідомив на своїй сторінці у facebook, що основною причиною, через яку фінустанову вивели з ринку, став суттєвий відтік коштів клієнтів. Відтік ліквідності, за його словами, пов’язаний із затриманням одного із акціонерів банку, екс-нардепа Миколи Мартиненка.

Відео дня

Як вже повідомляв НВ Бізнес, вчора, 24 квітня, о 17-й годині Національний банк України визнав банк неплатоспроможним. За даними НБУ, фінустанова не виконала план докапіталізації банку у визначені терміни, внаслідок чого Діамантбанк не досяг мінімального значення нормативу достатності регулятивного капіталу.

Акціонери Діамантбанку зобов’язувалися провести докапіталізацію на суму 750 млн грн до 1 квітня поточного року. Проте не впоралися із завданням. «Нам дали строк на продовження терміну докапіталізаціі і в мене була впевненість, що ми встигнемо докапіталізувати банк. Будь в нас більше часу і якби не відбулось арешту Мартиненка М.В. в минулий четвер, з банком все було б гаразд», – запевняє Ходачук. Кошти в банк мали зайти 24 квітня.

«Останнім пострілом в нас став арешт акціонера банку Мартиненка Миколи Володимировича. Безвідповідальність в цьому плані регулюючих та правоохоронних органів призвела до паніки серед клієнтів і, як результат, введення тимчасової – адміністрації», – пише Ходачук.

За словами керівника банку, на момент введення адміністрації на коррахунку залишалося 150 млн грн коштів. Проте, за даними джерел на банківському ринку, Діамантбанк в останні години перед оголошенням банкрутства вже не проводив платежі.

Також, як показала комплексна перевірка НБУ, яка проводилась на початку цього року, у банку були високі обсяги кредитів акціонерам за 2002-2013 роки, які «не обслуговувалися з моменту видачі кредиту».

Станом на 16 березня 2017 року частка Мартиненка в банку становила 2,5%. Основними мажоритарними акціонерами фінустанови є Ігор Керезь (44,5%) та Давид Жванія (23,8%). Кінцевими власниками Діамантбанку вважаються саме Жванія та Мартиненко, хоча офіційно Мартиненко з'явився серед бенефіціарів Діамантбанку лише у січні поточного року.

Нагадаємо, 20 квітня детективи Національного антикорупційного бюро України затримали колишнього народного депутата від фракції Народний фронт. Мартиненку повідомлено про підозру у створенні злочинної організації та привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

За версією слідства, держпідприємство СхідГЗК уклало контракт із компанією-посередником, підконтрольною затриманому екс-депутату, на постачання уранового концентрату за завищеними цінами. Внаслідок цього держпідприємству у 2014-2016 роках було завдано збитків в розмірі $17,28 млн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X