Фонд гарантування вкладів запланував змінити політику – Перша шпальта

6 лютого 2017, 16:47
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Банкопад, що стався в Україні протягом останніх 3 років, змушує державу переглядати свою політику в сфері гарантування вкладів населення

Про це йдеться в новому випуску програми Перша шпальта (ПШ).

«Потрібна диверсифікована ставка. І ми над цим зараз працюємо», - заявив голова Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Костянтин Ворушилін.

Відео дня

Ті банки, які проводять більш ризиковану політику, повинні більше відраховувати до фонду, аніж ті, хто дотримуються зваженої політики.

Він також зазначив, що фонд зараз розробляє нове законодавство, в якому буде передбачена можливість давати установі статус «тимчасового учасника», якщо вона почне проводити політику ризиків. «Ми повинні будемо оголосити всім охочим вкласти туди гроші, як у випадку з Михайлівським, про те, що якщо ви хочете внести туди гроші, то це ваша зона відповідальності», – пояснив Ворушилін.

Утім, на цьому голова ФГВФО зупинятися не збирається.

«Років 7-8 тому я в Делі побачив дуже цікавий плакат. Дуже барвисте залучення вкладів населення, дуже хороші умови. А внизу йде рядок, як у нас «Паління шкідливе для вашого здоров'я», так і у них - «Ця операція ризикована і є відповідальністю того, хто вклав гроші». Ми повинні до цього прийти. Якщо ми до цього не прийдемо, то гріш нам ціна», – вважає Ворушилін.

Через виведення з ринку понад 80 банків за останні три роки, ФГВФО отримав зобов'язання щодо виплати колосальних сум, яка потребує державних позик.

Наразі його заборгованість перед Нацбанком досягла 9 млрд грн, а перед Мінфіном – 60 млрд грн.

Також у програмі дивіться репортаж, присвячений курсу гривні, в якому голова НБУ Валерія Гонтарева і галузеві експерти розповідають про те, від чого залежатиме курс гривні, та яким він буде до кінця року.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X