Фінтехкомпанії кинули виклик банкам – Перша Шпальта

19 червня 2017, 19:30
3470
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Фінтехкомпанії кинули виклик банкам – Перша Шпальта - фото

У банків з'явився серйозний конкурент в особі фінтехкомпаній

Головна витратна частина банків – це відділення. Утримання персоналу, оренда приміщень тощо, але виявляється за все це платити не обов’язково

Банківський ринок України активно еволюціюнує. Ще якихось 5-10 років тому ми ходили до відділення для того, щоб зробити найпростіші операції. Сьогодні ми робимо це через веб, та мобільний банкінг. Але виявляється, що і це вже минуле. На ринку з'явилося поняття «Тільки мобільний банк».

"Фінтехкомпаніі сьогодні активно розвиваються. І ми, банки, бачимо найосновнішу конкуренцію це платіжні сервіси. Є дуже багато компаній, які мобільні, вони ефективні, запускають нові продукти", каже Сергій Мамедов, голова правління банку Глобус.

За словами Олександра Паращія, керівника аналітичного департаменту інвесткомпанії Concorde Capital, компаніям, які будуть займатися інтернет-банкінгом, їм очевидно буде легше на ринку. Тому що їм потрібно менше витрат, вони не повинні витрачатись на офіси і так далі. Тому теоретично вони можуть надавати свої послуги набагато дешевше, ніж банки.

"Вони можуть дуже легко масштабувати свій бізнес без серйозних витрат. Тому я думаю, що у найближчі кілька років справді можна очікувати буму фінтехкомпаній", вважає аналітик.

Співзасновник Fintech Band Дмитро Дубілет каже, що його компанія не просто випускає програми для банків: "Ми говоримо, що ми відкриваємо перший в Україні банк, який взагалі не матиме відділень. І завдяки тому, що у банку не буде відділень, не буде колосальних витрат". Він додає, що ключовий продукт його компаніі це кредитна картка, по якій Fintech Band зможе отримувати кредитний ліміт на дуже вигідних умовах, на правильний період. Навколо цього і буде весь бізнес.

Руслан Чорний, шеф-редактор порталу FinClub переконаний, що банки все одно залишаться, але, мабуть, залишиться їх небагато. "Тому важливе завдання банків – вчасно орієнтуватися, швидко включати в себе механізми, які зможуть їх вести разом з ринком і дозволяти клієнтам надавати швидко якісні послуги. Якщо банки будуть продовжувати бути консервативним установами, то їхнє місце на звалищі історії", підкреслює Чорний.

Також у програмі дивіться спеціальний репортаж про те, як працюватиме ринок електроенергії в нових умовах, і дискусію про те, куди рухається українська космічна галузь.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від блогера та ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Головне

Геополітика

Сьогодні, 18:33

thumb img
Туск допустив коротке відтермінування Brexit за однієї умови
Країни

Сьогодні, 04:06

thumb img
Поліція затримала ще одного підозрюваного у стрілянині в Утрехті
Фінанси

Сьогодні, 12:17

thumb img
Які купюри в Україні підробляють найчастіше. Топ улюблениць фальшивомонетників