Фінтехкомпанії кинули виклик банкам – Перша Шпальта

У банків з'явився серйозний конкурент в особі фінтехкомпаній

У банків з'явився серйозний конкурент в особі фінтехкомпаній

Головна витратна частина банків – це відділення. Утримання персоналу, оренда приміщень тощо, але виявляється за все це платити не обов’язково

Банківський ринок України активно еволюціюнує. Ще якихось 5-10 років тому ми ходили до відділення для того, щоб зробити найпростіші операції. Сьогодні ми робимо це через веб, та мобільний банкінг. Але виявляється, що і це вже минуле. На ринку з'явилося поняття «Тільки мобільний банк».

"Фінтехкомпаніі сьогодні активно розвиваються. І ми, банки, бачимо найосновнішу конкуренцію  це платіжні сервіси. Є дуже багато компаній, які мобільні, вони ефективні, запускають нові продукти", – каже Сергій Мамедов, голова правління банку Глобус.

За словами Олександра Паращія, керівника аналітичного департаменту інвесткомпанії Concorde Capital, компаніям, які будуть займатися інтернет-банкінгом, їм очевидно буде легше на ринку. Тому що їм потрібно менше витрат, вони не повинні витрачатись на офіси і так далі. Тому теоретично вони можуть надавати свої послуги набагато дешевше, ніж банки.

"Вони можуть дуже легко масштабувати свій бізнес без серйозних витрат. Тому я думаю, що у найближчі кілька років справді можна очікувати буму фінтехкомпаній", – вважає аналітик.

Співзасновник Fintech Band Дмитро Дубілет каже, що його компанія не просто випускає програми для банків: "Ми говоримо, що ми відкриваємо перший в Україні банк, який взагалі не матиме відділень. І завдяки тому, що у банку не буде відділень, не буде колосальних витрат". Він додає, що ключовий продукт його компаніі – це кредитна картка, по якій Fintech Band зможе отримувати кредитний ліміт на дуже вигідних умовах, на правильний період. Навколо цього і буде весь бізнес.

Руслан Чорний, шеф-редактор порталу FinClub переконаний, що банки все одно залишаться, але, мабуть, залишиться їх небагато. "Тому важливе завдання банків – вчасно орієнтуватися, швидко включати в себе механізми, які зможуть їх вести разом з ринком і дозволяти клієнтам надавати швидко якісні послуги. Якщо банки будуть продовжувати бути консервативним установами, то їхнє місце на звалищі історії",  підкреслює Чорний.

Також у програмі дивіться спеціальний репортаж про те, як працюватиме ринок електроенергії в нових умовах, і дискусію про те, куди рухається українська космічна галузь.  

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від блогера та ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: