Експортери соняшникової олії багатіють завдяки поганому врожаю в Аргентині і девальвації гривні

Експортні ціни на соняшникову олію зростають також на тлі підвищення попиту
Фото: mincit.gov.co

Експортні ціни на соняшникову олію зростають також на тлі підвищення попиту

Тільки за минулий тиждень експортна вартість української соняшникової олії зросла у середньому на 100 грн/т. Про це повідомили в інформаційній компанії Інфоіндустрія

Станом на 12 травня ціна без врахування вартості транспортування (EXW франко-елеватор) збільшилася з 22,1 тис. грн/т до 22,3 тис. грн/т, а ціни з урахуванням доставки (CPT-завод/порт) підвищилися на 300 грн/т.

За підсумками березня 2016 року ключовими імпортерами української соняшникової олії були Індія, Китай і Франція, на які припадало 62% загальних поставок.


У 2014/15 МР (вересень-серпень) виробництво соняшникової олії в Україні було на рівні близько 4,7 млн т, а у 2015/16 МГ може збільшиться до 4,9 млн т. У минулому МР експорт соняшникової олії склав 3,9 млн т, в поточному МР може збільшиться до 4,4 млн т. Основним ринком збуту традиційно є Індія (близько 35-40% від загального експорту), так само за останній рік наростив частку Китай (10-15%) та Іспанія (5-10%).


Генеральний директор Асоціації Укроліяпром Степан Капшук зазначає, що сезон переробки соняшнику зараз підходить до кінця. Так що запаси насіння соняшнику на кінець і обсяги виробництва падають. Природно, що у цій ситуації ціни пішли вгору.

Ціни також зростають через подорожчання сої на світовому ринку, говорить аналітик ІК Dragon Capital Наталія Шпигоцька. Останні кілька тижнів в Аргентині через погані погодні умови знизилися темпи збирання врожаю сої. Штовхають ціни на рослинні олії вгору також новини про те, що фермери США зазнають труднощів із посівом сої. З кінця березня котирування соєвих ф'ючерсів зросли на 17%. На соняшникову олію станом на першу декаду травня ціни в Україні зросли на 5%.

Крім цього вплив на зростання цін української соняшникової олії зробило підвищення попиту з боку одного з основних імпортерів – Індії, додає експерт ринків олійних інформаційно-аналітичної компанії ПроАгро Станіслава Ярош. За її словами, це відбувається на фоні скорочення власного виробництва цього продукту в Індії.

Ярош також зазначає, що крім зростання експортних цін, додатковим позитивом для експортерів є девальвація гривні. Таким чином, експортери зараз виграють подвійно. При таких тенденціях можна очікувати збільшення зовнішніх поставок соняшникової олії.

"Але так як запаси вже виснажені, то новий виток можна очікувати у вересні, коли буде зібраний врожай цього року", – сказала Ярош.

Незважаючи на те, що деякі учасники світового ринку відзначають спекулятивну складову попиту, зростання цін ще буде зберігатися, сказала Ярош. За її підрахунками, протягом найближчого місяця можна очікувати підвищення цін ще на 5-10%.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: