Експортери соняшникової олії багатіють завдяки поганому врожаю в Аргентині і девальвації гривні

16 травня 2016, 17:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Тільки за минулий тиждень експортна вартість української соняшникової олії зросла у середньому на 100 грн/т. Про це повідомили в інформаційній компанії Інфоіндустрія

Станом на 12 травня ціна без врахування вартості транспортування (EXW франко-елеватор) збільшилася з 22,1 тис. грн/т до 22,3 тис. грн/т, а ціни з урахуванням доставки (CPT-завод/порт) підвищилися на 300 грн/т.

Відео дня

За підсумками березня 2016 року ключовими імпортерами української соняшникової олії були Індія, Китай і Франція, на які припадало 62% загальних поставок.


У 2014/15 МР (вересень-серпень) виробництво соняшникової олії в Україні було на рівні близько 4,7 млн т, а у 2015/16 МГ може збільшиться до 4,9 млн т. У минулому МР експорт соняшникової олії склав 3,9 млн т, в поточному МР може збільшиться до 4,4 млн т. Основним ринком збуту традиційно є Індія (близько 35-40% від загального експорту), так само за останній рік наростив частку Китай (10-15%) та Іспанія (5-10%).


Генеральний директор Асоціації Укроліяпром Степан Капшук зазначає, що сезон переробки соняшнику зараз підходить до кінця. Так що запаси насіння соняшнику на кінець і обсяги виробництва падають. Природно, що у цій ситуації ціни пішли вгору.

Ціни також зростають через подорожчання сої на світовому ринку, говорить аналітик ІК Dragon Capital Наталія Шпигоцька. Останні кілька тижнів в Аргентині через погані погодні умови знизилися темпи збирання врожаю сої. Штовхають ціни на рослинні олії вгору також новини про те, що фермери США зазнають труднощів із посівом сої. З кінця березня котирування соєвих ф'ючерсів зросли на 17%. На соняшникову олію станом на першу декаду травня ціни в Україні зросли на 5%.

Крім цього вплив на зростання цін української соняшникової олії зробило підвищення попиту з боку одного з основних імпортерів – Індії, додає експерт ринків олійних інформаційно-аналітичної компанії ПроАгро Станіслава Ярош. За її словами, це відбувається на фоні скорочення власного виробництва цього продукту в Індії.

Ярош також зазначає, що крім зростання експортних цін, додатковим позитивом для експортерів є девальвація гривні. Таким чином, експортери зараз виграють подвійно. При таких тенденціях можна очікувати збільшення зовнішніх поставок соняшникової олії.

"Але так як запаси вже виснажені, то новий виток можна очікувати у вересні, коли буде зібраний врожай цього року", – сказала Ярош.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X