Експорт зернових зріс. Аграріям допомогла хороша погода

16 березня 2016, 17:23
У минулому місяці експорт українських зернових збільшився. Але це навряд чи стане тенденцією. Більше того, загальний обсяг експорту зернових може скоротитися

У лютому 2016 року Україна збільшила експортні поставки зернових через морські порти, які склали 3,1 млн т. Про це свідчать фактичні дані Адміністрації морських портів України (АМПУ). Показники лютого поточного року більше на 42% січневих і на 11,5% більше, ніж у лютому минулого року.

Відео дня

Основною причиною збільшення експорту зернових є відновлення сприятливих погодних умов, каже начальник прес-служби АМПУ Ігор Казакуца. Він пояснив, що у січні цього року відвантаження знизилися, так як зерно не можна вантажити під час снігопадів і дощів.

У той же час, погодні умови були не єдиним фактором, вважає аналітик ІК Dragon Capital Наталія Шпигоцька. На її думку, важливу роль відіграє наближення весняних посівних робіт і фермерам потрібні кошти на закупівлю посівних матеріалів і добрив.

"Також у лютому з'явився додатковий фінансовий стимул, пов'язаний зі збільшенням експортних цін на кукурудзу вусередньому на $5/т ", – говорить вона.

Директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк вважає, що зростання експорту зернових у лютому пов'язане з тим, що трейдери заповнювали недостатні поставки січня поточного року.

Вовк не бачить тенденції до подальшого зростання експорту зернових. За його розрахунками, показники 2016 календарного року будуть на рівні минулого і складуть 35,5-37 млн т.

Втім, Шпигоцька зауважує, що зазвичай, у другій половині маркетингового року відбувається збільшення експорту кукурудзи. Але, у зв'язку з тим, що врожай цього року нижче показника минулого року на 19%, загальний обсяг експорту зернових може скоротитися.

Також на подальшу ситуацію може вплинути поганий стан озимих, посіви яких скоротилися на 10% і ще близько 30% знаходяться у слабкому стані. Але вплив цього фактора можна буде оцінити згодом, коли не буде холодів і стане зрозуміло, яка частина озимих змогла їх перенести.

Показати ще новини
Радіо NV
X