Експерти пояснили, чому погіршуються очікування щодо росту ВВП у 2017 році

18 квітня 2016, 16:00
Мінекономрозвитку констатує погіршення прогнозу росту української економіки у 2017 році. Причина – експерти чекають уповільнення темпів запровадження важливих галузевих реформ

Згідно консенсус-прогнозу МЕРТ, який базується на базі матеріалів експертів 14 українських та іноземних організацій і компаній, спостерігається погіршення очікувань експертів щодо росту економіки у 2017 році.

Відео дня

Аналітики прогнозують прискорення зростання ВВП у 2017 році лише на 2,5% ВВП. Ще у грудні експерти були більш оптимістичними – прогнозували ріст економіки і в 3,5%.

‘‘Погіршення прогнозу на 2017 рік викликано гіршими очікуваннями значних реформ, які можуть кардинально змінити ситуацію в країні і призвести до високих темпів економічного зростання’’, - коментує Олександр Жолудь, економіст Міжнародного центру перспективних досліджень (прогнози якого МЕРТ враховує у своїх даних). Тобто вони будуть поступовими і, ймовірно, не будуть кардинальними.

Без реформ, які покращать бізнес-клімат, не можливо розраховувати на притік живих грошей у нарощування та модернізацію бізнесу. ‘‘Єдиний вихід на стале економічне зростання – це прямі інвестиції. Тоді буде зростання через ефективність, а не через споживання, яке тільки накопичує ризики’’, - каже Олена Білан головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital (прогнози якої МЕРТ враховує у своїх даних).

Тому максимум зусиль держава має спрямовувати на залучення інвестицій як внутрішніх, так і зовнішніх.

В МЕРТ прогнозують, що зростання реального ВВП у 2016 році складе 1,1%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X