Експерти пояснили, чому погіршуються очікування щодо росту ВВП у 2017 році

Аналітики прогнозують ріст ВВП на 2,5%, бо не чекають різкого покращення бізнес-клімату

Аналітики прогнозують ріст ВВП на 2,5%, бо не чекають різкого покращення бізнес-клімату

Мінекономрозвитку констатує погіршення прогнозу росту української економіки у 2017 році. Причина – експерти чекають уповільнення темпів запровадження важливих галузевих реформ

Згідно консенсус-прогнозу МЕРТ, який базується на базі матеріалів експертів 14 українських та іноземних організацій і компаній, спостерігається погіршення очікувань експертів щодо росту економіки у 2017 році.

Аналітики прогнозують прискорення зростання ВВП у 2017 році лише на 2,5% ВВП. Ще у грудні експерти були більш оптимістичними – прогнозували ріст економіки і в 3,5%.

‘‘Погіршення прогнозу на 2017 рік викликано гіршими очікуваннями значних реформ, які можуть кардинально змінити ситуацію в країні і призвести до високих темпів економічного зростання’’, - коментує Олександр Жолудь, економіст Міжнародного центру перспективних досліджень (прогнози якого МЕРТ враховує у своїх даних). Тобто вони будуть поступовими і, ймовірно, не будуть кардинальними.

Без реформ, які покращать бізнес-клімат, не можливо розраховувати на притік живих грошей у нарощування та модернізацію бізнесу. ‘‘Єдиний вихід на стале економічне зростання – це прямі інвестиції. Тоді буде зростання через ефективність, а не через споживання, яке тільки накопичує ризики’’, - каже Олена Білан головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital (прогнози якої МЕРТ враховує у своїх даних).

Тому максимум зусиль держава має спрямовувати на залучення інвестицій як внутрішніх, так і зовнішніх.

В МЕРТ прогнозують, що зростання реального ВВП  у 2016 році складе 1,1%.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: