Економічні наслідки блокади залізниці в зоні АТО

21 лютого 2017, 22:56
Як вплине на українську економіку і гривню розрив виробничих ланцюжків з підприємствами на непідконтрольній Україні території

Блокада залізничного сполучення з окупованими територіями Луганської та Донецької областей призвела до того, що 14 лютого зупинився Алчевський метзавод корпорації Індустріальний союз Донбасу.

Відео дня

Група Метінвест заявила, що 20-го лютого припинили роботу Єнакіївський метзавод і Краснодонвугілля, а 25 числа їхньому прикладу послідує Макіївський метзавод.

Раніше через блокаду в Україні виникли проблеми із забезпеченням вугіллям ТЕС і теплокомуненерго. Уряд запровадив надзвичайний стан в енергетиці.

Тепер під загрозою стабільна робота металургійної галузі - одного з флагманів українського експорту. А значить блокада може вдарити не тільки по бізнесу власників донбаських підприємств, але як по гривні, так і по всій економіці країни.

"Це принцип падаючого доміно – зупинка одного з елементів ланцюжка, призводить до зупинки пов'язаних з ним підприємств", – каже Олександр Домбровський, в.о. голови комітету Верховної Ради з ПЕК.
І якщо ситуація не вирішиться, то віялові відключення електроенергії виявляться найменш страшним з можливих наслідків блокади, з якими зіткнеться країна.

НВ Бізнес виділив п'ять найбільш імовірних проблем, які чекають на Україну в разі, якщо виробничі зв'язки з окупованими територіями не відновляться.

Гірничо-металургійний комплекс приносить чверть усієї української експортної виручки. Підприємства гірничо-металургійного комплексу, які розташовані в Донецькій і Луганській областях, щорічно виробляють близько 4,5 млн тонн металопродукції майже на $2 млрд. Часткова або повна тривала зупинка великих метзаводів несе загрозу втрати частини експортних ринків. Сергій Біленький, голова Федерації металургів України, каже, що кожне підприємство має свою спеціалізацію. Заводи на підконтрольній території України не зможуть випускати певні види прокату, а значить будуть зірвані контракти і порушені плани щодо поставок, які є у компаній.