До чого призведуть обшуки в Міжнародних авіалініях України

16 червня 2016, 10:00
Співробітники Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури два дні проводили обшуки в офісі авіакомпанії Міжнародні авіалінії України

Прес-служба НАБУ повідомила в середу, що в ході обшуків було вилучено документи та інші носії інформації, які містять відомості про предмет розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Державної авіаційної служби.

Відео дня

У НАБУ відзначають, що причиною обшуку стала відмова авіакомпанії добровільно надати необхідні матеріали за запитом з кінця квітня.

Метою обшуків в офісі МАУ було вилучення документів, які підтверджують факти заборгованості авіакомпанії перед державою загалом близько 150 млн грн (за період з січня по грудень 2014 2015 року). Згідно з Повітряним кодексом України цю суму МАУ повинна сплатити за перевезення пасажирів і вантажів у Державний спеціалізований фонд фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях.

Раніше, прес-служба МАУ повідомила про те, що співробітники НАБУ заблокували офіс авіакомпанії.Нібито, метою яких було вилучення бухгалтерських документів МАУ за період з 2014 по 2016 рік. В повідомленні авіакомпанії зазначається, що ввечері 13 червня МАУ отримала письмовий запит НАБУ про надання цих документів.

МАУ також зазначає, що запитувані документи доступні у відкритих джерелах і у державних органах: Державній авіаційній службі, Державній службі статистики, Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також у судах.

В повідомленні авіакомпанії кажуть: "МАУ невідкладно розпочала підготовку документів, на збір яких потрібно кілька днів. Проте вже вранці 14 червня офіс МАУ було заблоковано оперативною групою НАБУ. В даний час співробітники авіакомпанії заблоковані на поверхах, їхнє переміщення обмежене, в робочих кабінетах проводяться обшуки. Доступ до засобів зв'язку і робочих місць співробітників наразі обмежений.

Директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк говорить, що авіакомпанія МАУ є флагманським перевізником і в разі якихось негативних наслідків, наприклад у разі арешту їхніх рахунків, авіаринок відразу це відчує. Втім, сума боргу для авіакомпанії МАУ не є критичною, підкреслює Вовк. Він прогнозує, що конфлікт закінчиться тривалою судовою боротьбою навколо суми компенсації, яку висунула держава.

Партнер юридичної фірми Анте (з питань авіації) Андрій Гук нагадує, що МАУ давно перевела питання оплати 150 млн грн у судову площину. «Якщо зараз МАУ заявить, що через цю проблему не може літати і у неї немає грошей, це буде суто політичним рішенням», -- зазначає Гук. Тому, скоріше за все, на рейси і на штатну роботу компанії конфлікт не вплине, упевнений експерт.

Народний депутат Мустафа Найєм (Блок Петра Порошенка) наголошує, що у випадку, якщо у МАУ не знайдеться грошей розрахуватися за боргами, держава може ініціювати процедуру банкрутства компанії. “Якщо компанія заборгувала своєму кредитору, то у нього є право ініціювати процедуру санації або банкрутства, - говорить Найєм. – Якщо МАУ скаже, що не зможе виплатити борг, держава звернеться до суду і вимагатиме банкрутства та продажу активів".

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

МАУ обрали як показову справу, зазначає Найєм. «Ціна питання - це підтримка суспільством НАБУ, тому доведення цієї справи до суду має колосальне значення з точки зору публічної комунікації, з точки зору відновлення якоїсь віри у правосуддя», - відзначає він.

Показати ще новини
Радіо NV
X