До чого призведе зупинка шахт в окупованому Донбасі

20 квітня 2017, 15:30
Уряду України слід подбати про те, як прийняти та працевлаштувати гірняків, які переїдуть на захід від лінії фронту

Зупинка шахт ім. Засядька та ім. академіка Скочинського особливо не позначиться на економіці України, вважають опитані НВ Бізнес експерти.

Нагадаємо, що в окупованому Донбасі зупинили роботу шахти ім. Засядька та ім. академіка Скочинського. Про це вчора повідомило Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони. Причина зупинки - завантаженість складів через відсутність схем збуту продукції.

Відео дня

Працівники шахт скаржились у "міністерство вугільної промисловості" самопроголошеної республіки на систематичну невиплату зарплатні.

В ГУР повідомили, що в містах на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей зросла нестача паливно-мастильних матеріалів.

Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики

Зупинка шахт цілком логічна, їм нема куди подіти вугілля. Росія не буде цим займатися. Жодна іноземна компанія його не купить. Американці називають таке вугілля waste coal (низькоенергетичне – НВ Бізнес). До того ж в ситуації, коли невідомо хто та невідомо як вивозить це вугілля невідомо звідки – ніхто не купуватиме таке вугілля.

Тепер та корупційна схема, яка працювала з Україною та була вигідною для них – прикрита.

Як на мене, ця ситуація чітко показує наступне. Ті, хто блокували та ініціювали блокаду, мали рацію в тому, що Україна економічно підтримує терористів. І допомагає утримувати народ на (окупованих – НВ Бізнес) територіях щонайменше ситим. Зараз звідтам пішла ще частина грошей з України, тому виникли додаткові проблеми.

Для того, щоби шахти відновили роботу, я вважаю, потрібно повертати території, а потім вже щось обговорювати. Питання "Що робити далі?" лежить у політичній площині, а не в енергетичній.

Андрій Герус, член правління бізнес-ради Ціна держави

Зупинка була очікуваною, бо там серед бойовиків елементарно немає тих, хто може якісно керувати такими компаніями. Звісно, це призведе до певного напруження там.

Або бойовикам треба буде "ужимати" якісь інші витрати, або доведеться Росії збільшити фінансування на утримання цих територій.

Більшість інших шахт уже зупинені.

Україні варто активізувати програми, щоби приймати і працевлаштовувати тут людей, які втрачають роботу там. Всі точно не виїдуть і навіть половина не захоче виїхати.

Олександр Паращій, директор з аналітики Concord Capital

Оскільки зараз існує блокада, яка не дозволяє вивозити вугілля на українську територію, то зупинка шахт в окупованому Донбасі не мала би призвести до якихось наслідків для української металургії. Ці шахти вже не працюють на українську економіку.

Більше місяця тому Метінвест і ДТЕК офіційно оголосили, що вони втратили контроль над усіма об’єктами, які розташовані в зоні АТО. В тому числі й над чотирма шахтами, які в них були. Цим самим вони фактично зняли будь-яку відповідальність за діяльність цих шахт. Якщо шахти працюють, то – з порушенням українського законодавства. Так само мали би вчинити й інші власники шахт.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Якщо вірити повідомленням російських ЗМІ, то постачання на металургійні підприємства в зоні АТО, передовсім – руди – налагоджується. Відповідно, Єнакієвський метзавод і Алчевський меткомбінат мали би працювати, а значить – мав би бути попит на вугілля.

Показати ще новини
Радіо НВ
X