Дизельгейту всупереч. У всьому світі продажі Volkswagen падають, а в Україні зростають

11 березня 2016, 17:02
2535
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Продажі Volkswagen з-за порушень екології обвалилися у всьому світі, але тільки не в Україні

У лютому 2016 року німецький автовиробник Volkswagen скоротив продажі автомобілів по всьому світу майже на 5%. Причинами низьких продажів став екологічний скандал. Нагадаємо, що Volkswagen звинуватили у навмисному заниження показників викиду шкідливих речовин. Скандал отримав назву дизельгейт

У повідомленні компанії Volkswagen говориться, що в лютому там поставив 394,4 тис. автомобілів, тоді як в минулому році 413,7 тис автомобілів. В основному падіння продажів відбулося в ЄС і США.

Втім, українські споживачі повелися в цій ситуації зовсім не так, як європейські та американські. В Україні продажі не тільки не впали, але навіть виросли. За даними асоціації Укравтопром у лютому 2016 року на українському ринку було продано 189 автомобілів марки Volkswagen, що майже 10% більше, ніж у лютому минулого року - 172 примірника.

Інтереси покупців автомобілів в Україні та за кордоном відрізняються, пояснює старший аналітик ІК "Арт Капітал" Олексій Андрейченко. За його словами, українці велику увагу приділяють ціні й акційними пропозиціями на моделі, а не екологічними характеристиками автомобілів.

В Європі діє повноцінне екологічне законодавство, яке стимулює покупку чистих автомобілів розповів НВ директор з маркетингу групи компаній " АІС " Сергій Боровик. В Україні немає екологічних податків і тому цей фактор відходить на другий план, додає Андрейченко.

"Коли у Volkswagen розгорівся дизельний скандал через те, що він не відповідав екологічним стандартам Євро-6, в Україні діяв стандарт Євро-4",- пояснює генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко. За його словами, на сьогоднішній день в Україні 80% автомобілів взагалі не відповідають навіть Євро-0, так як не потрібно проходить технічний огляд.

“У Європі якщо автомобіль не відповідає екологічним нормам, то не пройде технічний огляд. У нас це в порядку речей", - говорить Назаренко.

Варто зазначити, що офіційно в Україні з 2016 по 2018 рік діє екологічний стандарт Євро-5, а починаючи з 2018 набуде чинності Євро-6.

Нагадаємо, світовий дизельний скандал розгорівся після того, як американські регулятори виявили в дизельних двигунах автомобілів Volkswagen програмне забезпечення, яке дозволяє обійти перевірку на шкідливі викиди в атмосферу. Дане ПЗ було встановлено на 11 млн автомобілів по всьому світу. Volkswagen виділила € 6,7 млрд на кампанію по виклику неекологічних машин.

Вибір редакції

Події

Вчора, 19:33

article_img
Смертність та народжуваність. Чому в Україні зростають темпи скорочення населення
Фінанси

Вчора, 10:15

article_img
Катерина Рожкова: Власники більше 10 банків не розуміють, що з ними робити. У них є три варіанти
Події

Вчора, 10:13

article_img
А якби Майдан не переміг? Відомі українці - про те, якою була б зараз країна

Головне

Політика

Вчора, 22:19

article_img
Забезпечити голоси. Що передбачала виборча піраміда, яку викрила СБУ
Країни

Вчора, 18:35

article_img
Масштабний протест у Каталонії: прихильники незалежності заблокували дороги і вступили в сутички з поліцією
Футбол

Вчора, 21:50

article_img
Шахтар вилетів із Ліги Європи - відео