Дипломна робота. Кабмін засумнівався у вищій освіті голови Держбудінспекції

1 грудня 2018, 09:25

Як стало відомо НВ Бізнес, Нацагентство з питань державної служби почало розслідування відносно голови ДАБІ Олексія Кудрявцева.

Його підозрюють у тому, що він використовував фальшивий диплом під час вступу на держслужбу. Сам голова Державної будівельно-архітектурної служби України (ДАБІ) наполягає на достовірності свого диплома. Результати розслідування будуть представлені Кабміну вже найближчим часом.

Відео дня

У розпорядженні редакції, опинилася копія листа, з відповіддю адміністрації Технічного університету Молдови на адресу Національного агентства з питань держслужби. У ньому, зокрема, йдеться: "... громадянин України Кудрявцев Олексій Віталійович, 21.06.1971 р.н. в період з 1990 по 2017 р не значиться в списках тих, хто закінчив Технічний університет Молдови, диплом про закінчення університету не отримував". А також, що диплом, серія AL № 005398, реєстраційний номер 319, виданий 21 червня 1997 року на ім'я Кудрявцева, не був виданий цим університетом.

Голова Нацагентства Костянтин Ващенко розповів НВ Бізнес, що перевірка була ініційована Кабінетом міністрів України. За попередніми результатами, виданий у 1997 році Кудрявцеву диплом Технічного університету Молдови, "виявився фальшивим". "На наш запит, який ми робили разом з МОН і з МВС, ми отримали офіційний лист за підписом ректора університету... І МВС за цим фактом вже внесла запис до реєстру і проводить офіційне розслідування", – говорить Ващенко.

У Нацагентстві бачать в цьому серйозну проблему. Адже цей диплом був використаний Кудрявцевим двічі: при вступі на посаду директора департаменту ДАБІ в Київській області та на посаду голови ДАБІ України.

Ващенко вважає, що головною проблемою є те, що Кудрявцев при подачі документів на посаду глави ДАБІ вказав, що має профільну освіту, тобто ту, яку він отримав у Молдові. "А це під час розгляду в Кабміні могло бути його конкурентною перевагою", – зазначив Ващенко.

За його словами, окремого розслідування заслуговує факт нострифікації. "Питання, очевидно будуть і до тих посадових осіб Міністерства освіти і науки, які відповідають за процес нострифікації... Так що to be continued [далі буде (англ.)НВ Бізнес]", – пообіцяв голова агентства.

Сам Олексій Кудрявцев не вважає за можливе коментувати документ, який отримала редакція. "В інтернеті є інформація, яка не відповідає дійсності. Останнім часом я бачу, як проти мене йде замовна кампанія", – заявив він.

Але наявність молдавського диплома він заперечувати не став: "Я вчився в Молдові. В цьому університеті [Технічному університеті Молдови – НВ Бізнес]. Звичайно, у мене є той диплом". За його словами, в цьому ВНЗ він отримав спеціальність "техніка-будівельника". І цей документ, стверджує Кудрявцев, був в 2014 році нострифікований в Україні.

Слід зазначити, що після того, як лист цього університету було опубліковано НВ Бізнес, ДАБІ розповсюдила офіційний коментар, в якому не було ані слова про молдавський диплом. Відсутня згадка про нього і на офіційному сайті відомства.

У коментарі повідомлялося, що на момент призначення на посаду голови ДАБІ у Кудрявцева було два українських диплома: про присвоєння ступеня бакалавра менеджменту Київського міжнародного університету цивільної авіації і фахівця-юриста Одеської юридичної академії. Профільний український диплом голова інспекції отримав тільки нещодавно. У 2018-му році він став магістром "будівництва та цивільної інженерії" Одеської державної академії будівництва та архітектури.

Примітний і той факт, що диплом юриста Кудрявцев отримав лише за 20 днів до призначення на посаду голови ДАБІ. Подання на його призначення зробив віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко 23 червня – за три дні до призначення. "Але справа в тому, що процес призначення – це процес не одного дня... Очевидно, що все було раніше, ніж він отримав [диплом – НВ Бізнес], ніж за два тижні, звичайно", – говорить Ващенко.

Сам Кудрявцев зазначив, що не готував документи для подачі особисто, і не знає, які з них були вказані.

Молдавський диплом Кудрявцева не вперше стає предметом розслідування. "З 2016 року було кримінальне провадження, плюс-мінус, таке ж як сьогодні веде Нацслужба. І це кримінальне провадження було закрито, тому що немає складу злочину", – розповів НВ Бізнес глава ДАБІ. Він також додав, що продовжує свою освіту. "Я вам скажу більше, до кінця року я отримаю ще одну вищу освіту", – похвалився 47-річний Кудрявцев.

За словами Ващенко, крапку в цій справі повинен буде поставити Кабінет міністрів. Зараз Вищий корпус Держслужби повинен провести дисциплінарне провадження з'ясувати всі обставини і деталі, отримати пояснення, в тому числі від голови ДАБІ, і вже потім сформувати пропозицію для розгляду урядом. Це повинно відбутися через десять днів, максимум два тижні, сказав Ващенко. Передбачити результат він не береться.

За словами партнера юридичної фірми Астерс, адвоката Олексія Резнікова, якщо факт підробки диплома все ж буде доведено, то Кудрявцеву загрожує як мінімум звільнення. "Друге – це порушення кримінальної справи, адже правоохоронні органи можуть трактувати такий факт, як використання підроблених документів для отримання якихось благ, як мінімум, отримання зарплати", – говорить Рєзников.

Але за словами партнера компанії Al Partners Тетяни Кузьменко, навіть в разі підтвердження факту фальсифікації диплома головою ДАБІ, йому загрожує максимум штраф, адже довести факт заподіяння шкоди буде дуже складно. "Чиновники зазвичай знають на що йдуть", – говорить Кузьменко.

Тому випадки фальсифікації дипломів і сертифікатів з метою досягнення високих посад в Україні не рідкість, каже керуючий партнер Odgers Berndtson Ukraine Роман Бондар, який займався підбором кадрів для держслужби після Майдану. Тільки за останні три роки було з десяток таких випадків. Але про гучні кримінальні справи широкому загалу невідомо.

НВ Бізнес буде стежити за розвитком подій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X