Діджиталізація: чому банки інвестують в інновації

29 травня 2017, 08:40
Банкіри та експерти розповіли, як високі технології змінили ринок фінансових послуг

Ще десять років тому українці ходили переважно у відділення банку, щоб зняти гроші на рахунку. Зараз банки роблять все можливе, щоб звести до мінімуму контакти зі своїми клієнтами.

Відео дня

З розвитком технологій, банки отримали більш дешеві канали взаємодії з клієнтами. Бо з-поміж усіх каналів відділення – це найдорожче.

Сьогодні в кол-центрах і онлайн-чатах фінпослуги надають роботи, а у відділеннях банків все більше зон самообслуговування.

Банки намагаються перевести клієнтів на дистанційні канали обслуговування, зводячи до мінімуму індивідуальне спілкування. Цікаво, що минулий рік взагалі став роком інтенсивного розвитку ринку мобільних додатків.

Взагалі у 2016 році був бум на нові продукти і послуги. Один з таких – новий вид платежів, що з'єднує рахунки з доступом через інтернет-банкінг або електронні гаманці і онлайн-магазини.

Тепер банки не зупинити, вони охоче інвестують в інновації. До чого призведе така своєрідна діджиталізація?

Максим Патрін, віце-президент, керівник напрямку електронного бізнесу Альфа-Банку Україна

Є тренд на мобільність. Мобільних користувачів стає все більше, мобільних операцій стає все більше. Банки від цього теж нікуди не йдуть. Стає все більше людей, які спілкуються з банком тільки через мобільний. Ми це бачимо і розуміємо, що туди треба інвестувати. І банкам треба вкладати в інноваційні речі, у високотехнологічні речі. Ті, хто це зрозуміють – залишаться на ринку, ті, хто ні – через деякий час попрощаються. Треба розвивати ті напрями, за якими майбутнє. Це електронні канали, мобільний банк. Треба дивитися на ті продукти, за якими майбутнє. Це продукти, пов'язані з електронною комерцією, з переказами, це продукти, пов'язані з електронними грошима.

Дмитро Яблоновський, старший економіст Центру економічної стратегії

Дійсно, банки стають більш ІТ-компаніями, тому що вони не просто надають фінансові послуги, а можуть надавати сукупні послуги. Навіть в Україні ми вже спостерігаємо таку тенденцію, фінансові послуги у нас роблять і мобільні оператори. Зокрема, у Київстару є електронні гроші і компанія розвиває цей проект. У нас є спільні проекти банків і роздрібних мереж. Наприклад, Сільпо має проекти з банком Восток. У нас Укрпошта збирається активно розвивати фінансові послуги. Банкам потрібно, з одного боку, ввести ці ІТ-платформи, можливість створити їх. Ця можливість має стати зручною, інтуїтивною у використанні. З іншого боку, потрібно вчити користувача використовувати ці технології, користуватися мобільним банкінгом, інтернет-банкінгом. Недостатньо просто запропонувати. Це вимагає зміни поведінки. А зміна поведінки вимагає тренування, часу і того, що ви зробите це не один або два рази, а зробите 60-70 разів. І після цього ви будете пробувати це робити автоматично і користуватися більш технологічними дистанційними способами спілкування з банком.

Тимофій Милованов, заступник голови Ради НБУ

Перевага полягає в тому, що ми можемо швидше розвивати економіку. Транзакції швидші, вони більш пов'язані між собою. Наприклад, я сьогодні можу заплатити за телефон, заплатити за пошту, перерахувати що завгодно просто з комп'ютера або смартфона. Дійсно, думаю, що революція завдяки ІТ у фінансових інструментах відбувається. І ми нікуди від цього не подінемося. Потрібно просто до цього бути готовими. Я думаю, для України це великі можливості у створенні нових інструментів, які будуть запускати економіку. Але щоб не відставати, потрібно інвестувати в кращий людський капітал. Якість людей сьогодні забезпечує якість продукту в банку. ІТ дозволяють нам виправити несправедливість щодо тих людей, які мають мало можливостей, тому що вони не живуть у великих містах. ІТ надають їм можливості для освіти, для роботи, для проведення операцій, яких у них немає.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X