Держкорпорація витратить півмільярда доларів, незважаючи на збиток

23 березня 2016, 19:30
1628
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Інвестиції держкомпанії складуть $450 млн

Фото: agrodovidka.info

ДПЗКУ, отримавши у минулому році мільярдні збитки, збирається інвестувати у свою інфраструктуру

У вівторок на міжнародній конференції Інституту Адама Сміта заступник голови правління Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПЗКУ) заявив, що у планах компанії інвестувати у власний розвиток близько $450 млн.

Планується використання коштів першого траншу китайського кредиту. Структура інвестицій виглядає так: $25 млн буде вкладено у реконструкцію і модернізацію своїх зернових терміналів, $130 млн – у лінійні елеватори, ще $130 млн – у будівництво портового елеватора і $165 млн підуть на будівництво залізничних зерновозів.

Поки складно оцінити ефективність та окупність інвестицій, оскільки діяльність компанії непрозора, вважає аналітик ІК Dragon Capital Наталія Шпигоцька. На її думку, незрозуміло яким чином компанія буде використовувати ці гроші. Також важко говорити про те, наскільки стабільними будуть відносини компанії з Китаєм, оскільки основна мета побудови терміналів – це обслуговування експортних обсягів.

Шпигоцька також говорить, що у самій корпорації раніше заявляли про нестачу потужностей наявних зернових терміналів. Через це компанії доводиться працювати з третіми особами і оплачувати додаткову вартість перевалки, що менш вигідно. "У цьому випадку резонно мати свій термінал, але все упирається в те, наскільки буде прозорою діяльність корпорації", – говорить аналітик.

Експерт вважає, що у державній власності компанія швидше за все так і залишиться непрозорою. Потрібно підвищувати рівень корпоративного управління і приватизувати її.

Директор інформаційно-аналітичної компанії ПроАгро Микола Верницький стверджує, що державні компанії не повинні виконувати комерційні функції, з огляду на їх неефективність. Він вважає, що у рамках державних регламентів, якими обмежена компанія, робити ефективний трейдинг-бізнес дуже проблематично.

Верницький каже, що у приватних компаніях менеджери, які займаються трейдингом, отримують бонуси, які прив'язані до прибутку. У ДПЗКУ, навіть якщо є система бонусів, навряд чи вона настільки ефективна. "Я не знаю жодного сильного трейдера, який працює у ДПЗКУ", – сказав він.

У той же час, не всі згодні з початковою неефективністю ДПЗКУ. Так, голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков стверджує, що компанія може ефективно існувати, а її збитковість штучна і виною тому є неефективне управління.

Він вважає, що доцільність інвестицій залежить від подальшого розвитку компанії. За його словами, раніше виробники зерна пропонували розвивати кооперативну логістику. Також він каже, що в Україні існує нестача елеваторних потужностей у розмірі близько 30 млн т. Створення нових потужностей також підвищить конкуренцію і дасть можливість формувати об'єктивну ціну зберігання.

За підсумками минулого року ДПЗКУ

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 20:10

article_img
Розвідка доповіла. Чому шпигунські скандали можуть знищити Huawei
Мистецтво

Сьогодні, 10:54

article_img
Головні кінопрем'єри тижня. Скло, Марія - королева Шотландії, Пампушка, Дріс Ван Нотен і інші
Політика

Сьогодні, 08:17

article_img
Це ще одна вистава. Відомі українці поділилися думкою про кандидата Зеленського

Головне

Події

Сьогодні, 11:04

article_img
Вибух у соборі УПЦ МП у Сумах: правоохоронці встановили підозрюваних
Події

Вчора, 17:32

article_img
У Донецькій області в житловому будинку виявили тіла двох загиблих українських військових
Теніс

Сьогодні, 05:43

article_img
Світоліна пробилася до четвертого раунду Australian Open