Депутати знову провалили закон про дорожній фонд

30 березня 2016, 17:20
1300
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Верховна рада знову позбавила Мінінфраструктури можливості поліпшити якість українських доріг

Lanos club

29 березня депутати Верховної Ради провалили голосування за законопроект про створення державного дорожнього фонду

За прийняття законопроекту проголосувало лише – 178, не голосували – 91 і утрималися – 35 осіб.

Законопроект про державний дорожній фонд був представлений на розгляд ВР у серпні 2015 року.

Законопроект передбачає, що акцизний збір від імпортних нафтопродуктів повинен йти в дорожній фонд і ділитися в пропорції 60 на 40. 60% буде виділятися на загальнодержавні дороги, а 40% - на дороги місцевого призначення.

На думку директора Центру транспортних стратегій Сергія Вовка, провал голосування консервує нинішню систему управління дорожнім господарством. "Ця система не ефективна з точки зору організації процесу, оскільки функції замовлення, виконання і контроль виконання зосереджені в руках Укравтодору", - каже Вовк. Він підкреслює, що законопроект давав всі підстави змінити існуючу фінансову модель через створення цільового дорожнього фонду.

Експерт громадської ініціативи Реанімаційний пакет реформ Андрій Мартенс вважає, що велика частина політиків не розуміє економічного ефекту законопроекту. За словами Мартенса, економіка України щорічно втрачає близько $3 млрд через неякісні дороги. "Транзит через Україну на 30% дорожчий за рахунок того, що середня швидкість, розрахована для вантажного транспорту, у світі становить 60 км за годину, а у нас же - 20 км за годину", - каже він. Через це збільшується витрата палива і час проїзду. Мартенс пояснює, що таким чином компанії, щоб оптимізувати свої витрати, обирають шлях в обхід України.

Втім, політолог Володимир Фесенко вважає, що низький показник тих, хто проголосував, пов'язаний не тільки з дорожньою галуззю, а пов'язано також зі специфікою депутатського корпусу в Україні. "Дисципліна і професійний рівень депутатської активності в нинішній ВР нижчі, аніж були в попередньому парламенті", - говорить Фесенко. За його словами, депутати розв'язують якісь свої проблеми, голосування для них вторинне. "Приходять вони на голосування тільки з кадрових питань або якщо на цьому наполягає керівництво партії, фракції", - пояснює політолог.

“Такими темпами з поточним фінансуванням через 5 років у нас не буде асфальту ніде, - обурюється директор департаменту стратегії дорожнього ринку і автотранспорту Мінінфраструктури Роман Хміль. – У нас залишаться тільки дороги Київ - Чоп, Київ - Харків і траса на Одесу. Все інше буде знищено, оскільки грошей на це потрібно в 10 разів більше, ніж виділено".

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Події

Вчора, 09:38

article_img
Чого побоюється Коломойський і чому переїхав зі Швейцарії в Ізраїль - розслідування НВ
Події

Вчора, 17:14

article_img
Найбільша та найтриваліша. Що робитимуть українські вчені у новій антарктичній експедиції
Мистецтво

Вчора, 08:03

article_img
Терапія коміксами. Рецензія на супергеройський трилер М. Найта Шьямалана Скло

Головне

Бокс

Вчора, 13:36

article_img
Володимир Кличко обговорив своє повернення на ринг - ЗМІ
Події

Вчора, 11:34

article_img
Розслідування НВ: Як ГПУ та СБУ гальмували справу держави Україна проти Коломойського
Політика

Вчора, 19:51

article_img
Екс-міністра екології Злочевського викликали на допит у ГПУ