Депозити втрачають свою привабливість – Перша Шпальта

29 квітня 2017, 13:48
Прибутковість вкладів на українському банківському ринку стрімко падає, і ця тенденція триватиме

Про це йдеться в новому випуску програми Перша Шпальта (ПШ).

Зараз можна говорити лише про те, що якщо хтось принесе свою гривню на депозит найближчим часом, то він точно виграє. А як буде далі, говорити складно.

Відео дня

«Ставки продовжують знижуватися. І вже в травні-червні ви не зможете принести свої гроші в банки за тими ж ставками, що зараз. Це стосується і гривні, і іноземної валюти», – розповів ПШ головний економіст Альфа-Банку Олексій Блінов.

Депозити в цій ситуації з інструменту для хорошого заробітку перетворюються просто в спосіб збереження коштів.

«Раніше багато наших громадян втратили кошти, бо ганялися за великими відсотками і вибирали ризиковані установи. Це було головною проблемою з депозитами останніх двох років. Навіть не девальвація. Потрібно зберігати гроші, і депозит сьогодні – це надійно. Оскільки на ринку після очищення банківської системи залишилися тільки надійні банки», – говорить економіст.

У той же час фахівець відділу продажів цінних паперів інвесткомпанії Dragon Capital Сергій Фурса говорить, що нести гроші на депозит логічно і раціонально.

«Тому що ви жадібний. І вам ставлять ставку, яка перебиває потенційну девальвацію, яку очікують Національний банк або аналітики банків. І ви, як людина раціональна, людина жадібна, будете вкладати гроші в гривні», – говорить Фурса.

Він також зазначає, що його компанія прогнозує, що курс гривні до долара на кінець року не перевищить 29 грн за долар. І тому навіть ставка у 15% річних переб'є ризик девальвації.

Також у програмі дивіться інтерв'ю генерального директора компанії Смарт-Холдинг Олексія Пертіна, та репортаж про те, як продукція українських підприємств малого і середнього бізнесу завойовує закордонні ринки.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший в партнерстві з журналом Новое Время

Показати ще новини
Радіо НВ
X