Дали прикурити: арешт рахунків і товару найбільшого тютюнового дистриб’ютора України призвів до дефіциту сигарет

6 квітня 2017, 17:28
Компанія Тедіс Україна не змогла відновити повноцінну діяльність після того, як тиждень тому правоохоронці звинуватили її у фінансуванні тероризму

Вітчизняні продавці та покупці сигарет за останній тиждень зіткнулися з перебоями у поставках товару. Сталося це після того, як Генеральна прокуратура (ГПУ) разом із Нацполіцією фактично заблокували роботу ТОВ Тедіс Україна (раніше – Мегаполіс Україна), монополіста на ринку дистрибуції тютюнових виробів.

Відео дня

"Дії контролюючих органів призвели до перебоїв із постачанням сигарет, як наслідок, в окремих регіонах спостерігається дефіцит тютюнових виробів", - повідомили сьогодні НВ Бізнес у прес-службі Тедіс Україна. Компанія працює, але постачання товару в деяких регіональних відділеннях утруднене.

"Перебої в роботі компанії Тедіс Україна суттєво вплинули на роботу нашої компанії і всієї галузі", - заявив сьогодні НВ Бізнес Олександр Когут, директор відділу корпоративних питань та комунікацій JTI Україна: "На даний момент реалізація нашої продукції зі складів дистриб'ютора в роздрібну торгівлю утруднена". За його словами, відсутність повноцінної реалізації призвела до проблем з оплатою за продукцію виробництва JTI. Як наслідок це може призвести до дефіциту сигарет у точках продажу та створити труднощі для споживачів, зазначив Когут. Ще однин крупний гравець ринку, Imperial Tobacco, утримався від коментарів.

Правоохоронці 31 березня 2017 року заявили, що викрили "масштабні факти ухилення від сплати податків монополістом на ринку тютюнових виробів" – ТОВ Тедіс Україна (до травня 2016 року – Мегаполіс Україна). ГПУ зазначила, що частина "злочинно отриманих коштів" йшла на фінансування тероризму.

Генпрокурор Юрій Луценко розповів, що кінцевими бенефеціарами Тедіс Україна з 2012 року і дотепер залишаються представники крупного бізнесу Російської Федерації (РФ). Зокрема він назвав громадянина РФ Ігоря Кесаєва, відносно якого діють санкції українського уряду. Всі важливі рішення керівництво Тедіс Україна узгоджувала безпосередньо з Кесаєвим, який є членом ради директорів Заводу імені Дегтярьова – виробника стрілецької зброї з РФ. Це підприємство постачало свою продукцію у так звані "ЛНР/ДНР", підкреслив генпрокурор.

З 2014 року Рада нацбезпеки та оборони разом із Нацбанком ввели щодо Кесаєва заборону на вивід за кордон капіталу з тих українських підприємств, де він є засновником чи власником. "Всього у період 2015-2017 років через рахунки фірм-транзитерів до Російської Федерації виведено, та, відповідно, легалізовано близько 2,5 млрд грн. Частиною з них профінансовано терористичні організації "ЛНР" та "ДНР", - розповів Луценко про масштаб правопорушень, у яких ГПУ підозрює компанію Тедіс Україна.

Тоді ж, 31 березня Тедіс Україна відкинула всі звинувачення, заявивши, що вони "не мають під собою жодних підстав". Пізніше, 3 квітня, прес-служба компанії розповсюдила відкрите звернення до президента від "іноземних власників значної частки" Тедіс Україна, Річарда Даксбері та Річарда Доріана. За їхніми словами, 31 березня всі без винятку банківські рахунки підприємства були арештовані. Правоохоронці також вилучили товар на загальну суму понад 1 млрд грн. "Як наслідок, це фактично паралізувало діяльність компанії", - підкреслила прес-служба Тедіс Україна. Водночас зазначивши, що компанія "працює та повертається до функціонування в нормальному операційному режимі".

В той самий день, 3 квітня, голова Антимонопольного комітету України (АМКУ) Юрій Терентьєв заявив, що вважає раніше накладений його відомством на Тедіс Україна штраф справедливим. АМКУ у грудні минулого року оштрафував згадану компанію на суму 431 млн грн., що відповідає 1,2% її річного обороту.

Показати ще новини
Радіо НВ
X