Чому зомбі-банки судяться за відміну ліквідації

26 травня 2017, 21:00
Експерти пояснюють. що насправді стоїть за спробами відмінити ліквідацію банків-порожняків

Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Національного банку про неплатоспроможність банку Михайлівського та відмінив рішення Фонду гарантування вкладів фізосіб про введення у фінустанову тимчасової адміністрації та ліквідацію.

Відео дня

Суд вирішив, що хоча незаконне перерахування 1,5 млрд грн з рахунку фінансової компаній Інвестиційно-розрахунковий центр не було операціями банку. На думку суддів, Михайлівський лише виконував розпорядження клієнтів розмістити кошти, які вони принесли до банку, на рахунку фінкомпанії під вищі відсотки, а отже не був стороною договорів позики. Виходячи із даного рішення, причин для неплатоспроможності не було.

При цьому суд відмовився зобов'язати НБУ відновити функціонування банку Михайлівський та повернути йому банківську ліцензію.

Нацбанк готує апеляцію.

Ростислав Кравець, старший партнер адвокатської компанії Кравець і Партнери

В усіх випадках, це стосується не лише спроби відмінити ліквідацію Михайлівського, переслідується мета визнати, що Національний банк перевищив свої повноваження по виведенню банку з ринку. А визнаючи дії НБУ неправомірними і фактично відміняючи ліквідацію, зацікавлені особи – акціонери і менеджмент – знімають із себе досить велику кількість кримінальних звинувачень. І це є метою судів.

Колишніх власників банку звинувачують у різних правопорушеннях, пов’язаних із доведенням банку до неплатоспроможності. А якщо нема доведеного факту порушень, то ми розуміємо, що усі ці кримінальні справи закриються. Таким чином, усі ці органи досудового слідства, які два роки звітували про незаконні оборудки, які проводилися у банках, не буде з чим іти до суду.

Олена Коробкова, виконавчий директор Незалежної ассоціації банків України

По-перше, і в суді про це добре знають, немає законодавчо передбаченої процедури повернення виведеного банку на ринок. Це виключно компетенція НБУ чи видавати банку ліцензію. Тим більше, що деякі з цих банків були виведені, бо не мали ліквідності, деякі – бо порушувалися вимоги фінансового моніторингу і т.д. А отже Нацбанк не може прийняти рішення щодо поновлення ліцензій таким фінустановам.

Тож такі судові справи починають для того, щоб не заявити, що не було прецеденту доведення банку до банкрутства його менеджментом та бенефіціарами. І, відповідно, щоб не були розпочаті судові справи, у відповідності до законодавства, проти акціонерів та керівництва. Тобто вони не намагаються насправді повернути банк до життя, це робиться щоб не було переслідувань.

Про інтереси вкладників і кредиторів також у даному випадку ніхто не намагається подбати. Такі судові рішення жодним чином не позначаються на виплаті чи не виплаті відшкодувань потерпілим, які стоять у черзі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X