Чому великi iнвестицiї оминають Україну - Перша Шпальта

Iнвестори дуже пильно придивляються до України й iнвестують поки що небагато

Iнвестори дуже пильно придивляються до України й iнвестують поки що небагато

Цей рік став переломним для усього світу. За даними ООН інвестиції в світі за підсумками року збільшаться на 5% майже до $1,8 трлн

Це на тлі падіння інвестицій в минулому році на 2% - до $1,74 трлн через слабке зростання світової економіки і високий ступінь політичних ризиків для транснаціональних компаній.

Втім, загальносвітове зростання інвестицій ніяк не позначилося на Україні. У нас в цьому році очікується падіння обсягів інвестицій в порівнянні з минулим роком.

Якщо порівняти частку інвестиції у ВВП, то зараз вона складає близько 15%. Якщо порівнювати, наприклад, з такими більш-менш спокійними нереформаторськими часами, то це були цифри в діапазоні 18-20%.

За словами Гліба Вишлінського, виконавчого директор Центру економічної стратегії, десять років тому, коли Україна і весь регіон був на підйомі, ці показники досягали 25% ВВП.

У 2005 році, після першого Майдану, обсяг іноземних інвестицій в Україну виріс у 4,5 разу. У 2008 році він взагалі досяг $10 млрд. До 2013 року обсяг інвестицій впав до $ 4,1 млрд.

Підписання угоди про асоціацію з ЄС давало надiю, що інвестиції знову почнуть рости, але вони впали в десять разів. В цьому році за обсягом інвестицій Україна так не вийде на рівень 2013 року.

Ігор Мазепа, голова інвесткомпанії Concorde Capital, говорить, що у бізнесу були дуже великі очікування, що щось зміниться в нашій країні. Але виявилося, що це не так. I бiзнес це бачить i розумiє.

"Не так іде з точки зору регуляції, не так іде з точки зору інвестиційного клімату, взагалі ніяк не помінялася політична культура, ніяк не змінилася культура ведення бізнесу", - говорить Мазепа.

Деякі навіть дуже детально придивляються до України, але все одно вони не готові вкладати інвестиції, тому що є ще багато перепон для них. Серед ключових: високий рівень корупції та слабка судова система. " Тому що не має захисту. Тому що за хабар можна вирiшити питання", - пояснює Олена Білан, головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital.

Не можна сказати, що влада взагалі не намагалася нічого зробити, щоб змінити ситуацію з інвестиціями на краще. Наприклад, нещодавно Верховною Радою був прийнятий закон, який забороняє в країні проведення так званих маски-шоу, тобто силових акцій проти бізнесу.

Але очевидно, що цього недостатньо.

Чому Україна залучає так мало інвестицій і що потрібно для того, щоб ситуація змінилася, дивiться у продовження теми в iнтерв'ю з Борисом Ложкіним, інвестором, секретарем Національної інвестиційної ради

Крiм того, у спецiальному репортажi Першої Шпальти дивiться про те, коли в Українi вiдновиться кредитування для бiзнесу.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: