Чому потрібен ринок землі – Перша Шпальта

5 червня 2017, 23:15
Наприкінці травня у Верховній Раді не набралося достатньої кількості голосів, щоб проголосувати за дорожню карту земельної реформи

По суті, запровадження ринку землі в нашій країні гальмується. Україна разом з Північною Кореєю, Венесуелою і Кубою залишається однією з небагатьох країн світу, де все ще заборонено продавати землю.

Відео дня

І на жаль, шляхів розв'язання цієї проблеми через парламент поки що не видно. В принципі, без нього можна жити, але це характеризує нашу державу з точки зору економічної свободи і правового захисту конституційних прав громадян. Сьогодні відсутність ринку землі завдає значної шкоди нашій країні. Земельна сфера у нас одна з найбільш корупційних.

"Також постійно відбувається виснаження ґрунтів через відсутність реального власника землі, який її обробляє та використовує", – каже Роман Граб, експерт із земельних питань Українського клубу аграрного бізнесу.

Іван Мірошніченко, член комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, зазначає, що фактично тіньовий ринок землі на сьогоднішній день існує. А мільйони гектарів вже давно перейшли у приватну власність, причому без використання договорів оренди.

Із запуском ринку землі в Україні знизяться ставки за кредитами і збільшаться обсяги фінансування бізнесу, впевнений Сергій Щепанський, голова Агропросперiс Банку: "Якщо буде ринок землі, він [фермер] зможе під цю землю взяти кредит. Відповідно, є земля, є застава, є фінансування, є бізнес – все складається", – розповів Щепанський в інтерв'ю Першій Шпальті.

На сьогодні відомо, що Кабінет міністрів сконцентрувався на пошуку такої моделі, яка була б в інтересах власників паїв.

Як заявив в інтерв'ю Першій Шпальті Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики і продовольства, з проведенням земельної реформи, покупцями землі в Україні можуть бути тільки громадяни України, фізичні особи. Крім того, встановлюється максимальна концентрація земельної власності в розмірі 200 гектарів на одну людину.

"Загалом я розцінюю, що запуск ринку, навіть у консервативній моделі, призведе до приросту валового внутрішнього продукту в межах 1-3%", – переконаний Мартинюк.

Також у програмі дивіться спеціальний репортаж з Дюссельдорфа про те, як на Заході використовують сталеві конструкції. А також роздуми письменника Густава Водічки про те, як пов'язані свято Трійці, гроші та вічність.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X