Чому дорожчає бензин та дизпаливо

22 квітня 2016, 16:48
Ціни на нафтопродукти знову почали зростати. Так, за даними консалтингової компанії UPECO, за місяць – з 17 березня – бензин та дизпаливо подорожчали на 1,36 грн/л та 1,29 грн/л відповідно

Поточна середня ціна в Україні на бензин А-95 за даними UPECO досягла 20,45 грн/л, дизельне паливо – 17,48 грн/л. Ще два тижні тому середня роздрібна ціна на бензин А-95 була на рівні 19,95 грн/л, ДТ – 17,13 грн/л.

Відео дня

Аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко пов'язує зростання цін з збільшення котирувань нафтопродуктів на європейських ринках через подорожчання нафти. На його думку, ціни на бензин могли б вирости і менше. За останній час, за його словами, нафтотрейдери підвищили маржу, збільшивши прибутки свого бізнесу.

Заступник директора НТЦ Психея Геннадій Рябцев додає, що близько 85% нафтопродуктів в Україні імпортні і тому ціни на них аналогічні світовим. Вроздріб, пояснює він, таке подорожчання відображається пізніше – від двох тижнів до місяця.

Крім того, Рябцев відзначає, що в першій декаді квітня Білорусь припинила термінові відвантаження для українських компаній і довелося купувати більш дорогий бензин з Литви та Польщі.

Останній перегляд цін операторами розпочався ще на початку року, уточнює директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. І тоді нафтотрейдери могли тримати низьку ціну через невисокий попит. "Зараз попит підвищився і більше закупівель здійснюється за новими цінами, які злетіли слідом за подорожчанням нафти", – говорить він.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X