Чому дорожчає бензин та дизпаливо

22 квітня 2016, 16:48
3835
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Чому дорожчає бензин та дизпаливо - фото

Ціни на нафтопродукти знову пішли вгору

Ціни на нафтопродукти знову почали зростати. Так, за даними консалтингової компанії UPECO, за місяць – з 17 березня – бензин та дизпаливо подорожчали на 1,36 грн/л та 1,29 грн/л відповідно

Поточна середня ціна в Україні на бензин А-95 за даними UPECO досягла 20,45 грн/л, дизельне паливо – 17,48 грн/л. Ще два тижні тому середня роздрібна ціна на бензин А-95 була на рівні 19,95 грн/л, ДТ – 17,13 грн/л.

Аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко пов'язує зростання цін з збільшення котирувань нафтопродуктів на європейських ринках через подорожчання нафти. На його думку, ціни на бензин могли б вирости і менше. За останній час, за його словами, нафтотрейдери підвищили маржу, збільшивши прибутки свого бізнесу.

Заступник директора НТЦ Психея Геннадій Рябцев додає, що близько 85% нафтопродуктів в Україні імпортні і тому ціни на них аналогічні світовим. Вроздріб, пояснює він, таке подорожчання відображається пізніше – від двох тижнів до місяця.

Крім того, Рябцев відзначає, що в першій декаді квітня Білорусь припинила термінові відвантаження для українських компаній і довелося купувати більш дорогий бензин з Литви та Польщі.

Останній перегляд цін операторами розпочався ще на початку року, уточнює директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. І тоді нафтотрейдери могли тримати низьку ціну через невисокий попит. "Зараз попит підвищився і більше закупівель здійснюється за новими цінами, які злетіли слідом за подорожчанням нафти", – говорить він.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Головне

Футбол

Вчора, 13:57

thumb img
Збірна України втратила півзахисника перед стартом у відборі на Євро-2020
Країни

Вчора, 20:03

thumb img
Час змін. Президентом консервативної Словаччини може стати екоактивістка з ліберальними поглядами
Країни

Вчора, 16:16

thumb img
Гаазький суд засудив Радована Караджича до довічного ув'язнення