Черкаський кролик, аграрна біржа та особисті зерновози – головні агроновини за тиждень

2 грудня 2016, 21:00
Україна відкрила Центр розвитку кооперативів, китайці пропонують допомогу фермерам, а державна агрокорпорація задумала створити логістичний підрозділ

1 Євросоюз профінансував розвиток кооперативів

На Черкащині розпочав роботу Центр розвитку кооперативів. Більшість створених кооперативів займаються кролівництвом, сім – сушінням фруктів, три – вирощуванням плодово-ягідних культур. Кошти на розвиток центру виділяються ЄС в рамках грантової програми.

Відео дня

У довгостроковій перспективі кооперативи з кращої ресурсною базою будуть відібрані для формування виробничого кластера. Якщо тенденція придбає масштабність, можна чекати, що Україна буде забезпечувати світ не тільки зерном, але й іншими агрокультурами.

2 Китай цікавиться створенням аграрної біржі в Україні

Представники міжнародної товарної біржі JICE (Китай) запропонували Української аграрної конфедерації запустити в Україні аграрну біржу. Мета – допомогти середньому фермеру укладати договори з більш вигідними цінами, а також страхувати ризики.

Будувати великі надії поки не варто, оскільки такі біржі в Україні намагаються створити десятиліттями і навіть запустили один такий майданчик. Але через жорстке держрегулювання, аграрії стали обходиться без неї, а біржа перетворилася на пустушку. Навіть такий сильний партнер як Китай може не допомогти Україні в цьому питанні, якщо не буде політичної волі і сильних кадрів.

3 Державна продовольчо-зернова корпорація запасається зерновозами

Поки що корпорація веде переговори про будівництво 500 вагонів-зерновозів з Азовмашем та Крюківським вагонзаводом. В цілому ДПЗКУ планує закупити 3 тис. зерновозів. Якщо замовлення профінансує китайська компанією ССЕС, ДПЗКУ зможе реалізувати свою давню мрію – проект власного логістичного підрозділу, який повинен сформуватися з цієї кількості зерновозів.

Ще пару років без оновлення парку вагонів Укрзалізниці, в комплексі з впровадженням жорсткого контролю вагових норм на автомобiльних дорогах, не залишить аграріям ніяких інших альтернатив.

4 ADM перезапустила олійноекстракційний завод

Після модернізації компанія відкрила свій завод у Чорноморську (раніше місто Іллічівськ) по переробці насіння соняшнику. Його потужності збільшилися майже в два рази. Також підприємство тепер зможе займатися переробкою ріпаку.

В Україні АDM володіє ще перевантажувальним комплексом в Одеському порту, а також кількома елеваторами. АDM в числі небагатьох зарубіжних компаній, які активно беруть участь в інвестиційних проектах в українських портах. У агротрейдера великі надії на порт Чорноморська, де компанія бажає побудувати новий перевантажувальний комплекс.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X