Чергова загроза. Транзит газу через українську ГТС різко скоротився

28 липня 2016, 19:24
3081
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Росія знизила постачання газу до Європи через українську ГТС

Фото: news.ub.ua

Газове питання в черговий раз опинилося на порядку денному. Новою загрозою для України стала проблема з транспортуванням російського газу до ЄС

За оперативними даними Укртрансгазу, зниження почалося 23 липня. А вже 26 липня середньодобовий транзит склав 136 млн кубометрів, що на 30% менше середнього показника з початку липня (близько 190 млн кубометрів). При цьому скоротився транзит у словацькому напрямку через станцію Ужгород в ЄС.

Джерело Інтерфаксу в галузі повідомило, що зниження транзиту Газпромом пов'язане з низькими заявками європейських споживачів, у зв'язку з жаркою погодою.

Керівник Нафтогазу України Андрій Коболєв пов'язав зниження транзиту з тиском Москви на Київ. На його думку, метою такого підходу Росії є зменшення доходів України від цього бізнесу, а також просування будівництва Nord Stream II.

За словами Коболєва, РФ хоче показати Європі, що Україна не може бути транзитною країною. А невиконання Газпромом транзитної угоди може бути подане на розгляд Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, що восени 2014 року і взимку 2015 року Газпром обмежив постачання в Європу через Україну, намагаючись таким чином позбавити останню можливості реверсу газу.

Стурбованість зниженням транзиту висловив і президент Укртрансгазу Ігор Прокопів, який розповів, що Росія скоротила технічні заявки, пояснюючи це ремонтами на її мережах. Другою причиною, на його думку, може бути перенасиченість європейського ринку газу.

Прокопів також погодився з керівником Нафтогазу і визнав існування загрози, про яку сказав останній.

Росія штучно намагається створити дефіцит газу в Європі для підвищення цін, додав директор з розвитку бізнесу Нафтогазу України Юрій Вітренко в коментарі НВ Бізнес. За його словами, це негативно позначиться і на Україні, яка купує газ у ЄС.

Але річ не тільки в Росії. Європа зменшила закупівлю російського газу, оскільки не потребує великих обсягів влітку, а запаси вони практично не накопичують, пояснює президент центру глобалістики Стратегія ХХІ Михайло Гончар.

До того ж, агресивна політика Росії стимулює ЄС переходити на альтернативні джерела газу, каже голова правління альянсу Нова енергія України Валерій Боровик. Зараз розширюється видобуток сланцевого газу в Європі. Також США збільшує кількість терміналів для поставок газу в скрапленому вигляді.

"Тому тенденція зменшення споживання російського газу може продовжитися", – говорить Боровик.

Європа стала більш енергоефективною, що автоматично призводить до зниження споживання, додає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Також, на думку Устенка, не можна виключати і геополітичний фактор, який хоч і є в даному разі менш важливим, та все ж таки присутній. Мова йде про комплекс новин, починаючи з відновлення переговорів про будівництво Турецького потоку.

"Це може виставити Україну в невигідному світлі для її міжнародних партнерів", – вважає Устенко.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 20:00

article_img
Рвоне чи ні? Що чекає індустрію доповненої реальності в 2019 році
Гаджети

Вчора, 21:02

article_img
Вбивця гігантів. 5 причин, чому OnePlus порве ринок смартфонів у 2019 році
Країни

Вчора, 12:22

article_img
Покарання за відчай. Історія нігерійця, який потрапив до в'язниці за спробу самогубства

Головне

Інновації

Вчора, 13:03

article_img
Позаземне життя. Китайські вчені виростили на Місяці насінину бавовни
Геополітика

Вчора, 22:44

article_img
Шотландські націоналісти запропонували призупинити Brexit
Фінанси

Вчора, 07:55

article_img
Курс валют від НБУ: гривня продовжує зростати