Час купувати. Чому в Україні падають ціни на новобудови

15 травня 2018, 21:30

На українському ринку нерухомості настав час покупців. За останні три роки ціни в американській валюті на новобудови в Києві впали на 20%, або на $200 за один квадратний метр.

Такі дані наводить сервіс з пошуку нерухомості lun.ua.

Основною причиною зниження цін є перенасичення ринку новобудовами і зниження купівельної спроможності українців. Наприклад, в кризовому 2008 році в Україні було збудовано 94 тис. квартир загальною площею майже 10,5 млн квадратних метрів, свідчать дані Держстату. У 2017 році було здано в експлуатацію 126 тис. квартир. Тобто на 20% більше, ніж в 2008-му.

Відео дня

А якщо кількість пропозицій перевищує попит, ринок показує негативну динаміку вартості квадратного метра, пояснює віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников.

"Зараз колосальна кількість новобудов. Тому забудовники просто змушені знижувати ціну, щоб залучити клієнтів саме до свого проекту", – додає заступник керівника відділу продажів столичного ЖК Obolon Residences Андрій Пограничний.

Додати до цього можна і девальвацію гривні. Тобто, якщо в національній валюті ціни в новобудовах трохи ростуть або залишаються більш-менш стабільними, в доларах вони падають.

У регіонах, незважаючи на таку ж активну забудову, ситуація з придбанням первинного житла дещо інша. Наприклад, ціни за квадратний метр в Одесі і Львові падають менш активно – до $610-680 з-за ще більш низької купівельної активності.

"Там вже сьогодні забудовники відчули, що ринок перенасичений новобудовами. І рентабельність менше, ніж в Києві. Тому там спочатку набагато менше вводиться квартир, і ціни більш стабільні", – зазначає Гусельников.

За його даними, якщо в Києві за 2017 рік падіння вартості квадратного метра на первинному ринку становить до 6,5%, то, припустимо, в Дніпрі ціна впала лише на 5,5%.

Будівельний бум в Києві штовхає бізнес до жорсткої конкуренції. У боротьбі за клієнта, в першу чергу, пропонують сучасні технології.

"Це і сонячні батареї, і зарядки для електрокарів, це закрита територія будинку, двір без машин, дитячі садки. Тобто розвинена інфраструктура, для того щоб люди, проживаючи в комплексі, мали все необхідне", – говорить директор департаменту продажів і маркетингу ХК Київміськбуд Тетяна Маркова.

Інший столичний забудовник – корпорація Укрбуд – пропонує своїм покупцям систему розумного будинку. Зараз компанія вже впроваджує цю технологію і починає обладнати системою нові квартири, стверджує прес-секретар Укрбуду Гліб Шемовнев.

"Тобто завдання зараз забудовників полягає в тому, щоб, не збільшуючи або сильно не збільшуючи вартість проекту, дати людині більше, ніж можуть інші", – говорить він.

Але і це ще не все. Деякі будівельники пропонують покупцям квартири "під ключ" – заїжджай і живи. Новий власник отримує приміщення, в якому вже є ремонт: ламінат, шпалери, сантехніка, кухонний гарнітур. У планах – облаштовувати квартири шафами, ліжками, обіднім столом і стільцями, встановлювати кондиціонери, бойлери та іншу техніку.

"Зараз у нас понад 50% квартир в житлових комплексах, де ми пропонуємо цю опцію, продаються саме з ремонтом під ключ. Можу сказати, що собівартість такого ремонту для покупця становить, за нашими оцінками, не менше $200 за квадратний метр. А наша компанія пропонує цю послугу за $100 за квадратний метр", – ділиться результатами комерційний директор будівельної компанії Інтергал-Буд Анна Лаєвський.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Втім, незважаючи на всі спроби компаній, ціни на новобудови можуть знижуватися і далі. Адже фінансовий стан населення не зростає, а нового житла стає все більше.

"Забудовник просто змушений реалізувати побудований квадратний метр і тому він йде на всілякі акції, хитрощі, для того щоб продавати ці квадратні метри. Рентабельність у них досить велика, тому вони ще можуть давати розстрочки, можуть знижувати ціни. Я думаю, що цього року ми побачимо зниження вартості квадратного метра ще на 5% за рік", – прогнозує Гусельников.

Що ж станеться з цінами на первинному ринку нерухомості буде залежати від апетитів забудовників і можливостей українців. Інвестори розглядають квартири в новобудовах як варіант для вкладення вільних коштів. Але важливо не помилитися. Як то кажуть: "купувати треба, коли ринок падає, а продавати – коли росте".

Показати ще новини
Радіо НВ
X