Блокування сайтів з РФ: мобільні користувачі кинулися шукати обхідні шляхи

26 травня 2017, 15:17
За останні кілька днів програми для приховування трафіку стали  найпопулярнішими серед українських стільникових абонентів

Відразу ж після президентського указу про блокування соціальних мереж із Російської Федерації (РФ) серед українців різко зріс попит на програмне забезпечення (ПЗ), яке би дозволило обійти заборону. Як свідчать дані дослідження Kantar TNS CMeter, особливе зацікавлення викликали мобільні версії віртуальних приватних мереж (VPN) і захищених інтернет-оглядачів (браузерів).

Відео дня

За словами керівника проекту інтернет-досліджень Kantar TNS CMeter Анна Шахдінарян, поведінка користувача на смартфоні відрізняється від десктопної. "Якщо не брати до уваги системні функції — дзвінки, галереї, налаштування та інше, то топ додатків був досить стабільним — месенджери, соціальні мережі, YouTube, браузери, поштові сервіси. Зокрема, додаток ВКонтакте був найпопулярнішим з соцмереж і він значуще не втрачає свої охоплення станом на 17.05.2017", — підкреслила вона.

Дослідники TNS відзначили збільшення популярності месенджерів і соцмереж: Viber, Facebook, Telegram і "навіть трохи Snapchat". Вони зазначили, що зростання Twitter стало можливим в основному завдяки гарячим обговоренням блокування російських сайтів.

Сервіси Yandex також користувалися популярністю. Це, на думку аналітиків TNS, пов’язано з тим, що "користувачі кинулися перевіряти, чи працюють ще вони".

За даними дослідницької компанії App Annie, станом на 26 травня 2017 року в Google Play найчастіше скачували VPN Master, Turbo VPN і Браузер Opera Mini. У топ-10 Android-додатків також увійшли Hola Безкоштовний VPN, Orbot Проксі в комплекті з Tor і Безкоштовний VPN-проксі.

Cеред користувачів iPhone та iPad на сьогодні найпопулярнішим ПЗ залишається VPN Master Unlimited, а Opera VPN – на третьому місці. Місця шосте, восьме та дев’яте також зайняли VPN-додатки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X