Блокчейном по корупції. Уряд України запровадить новітню технологію для держреєстрів

13 квітня 2017, 16:36
Україно-американська компанія Bitfury переведе на суперзахищений блокчейн державні дані в галузі енергетики, соціального забезпечення та охорони здоров’я

Український уряд домовився з компанією Bitfury про переведення на блокчейн-платформу низки державних реєстрів. Підписання відповідної угоди заплановано на сьогодні. Про це Reuters розповів генеральний директор Bitfury Валерій Вавілов (один із засновників і керівників файлообмінника EX.uaНВ Бізнес).

Відео дня

Блокчейн – технологія розподіленого зберігання та захисту даних, яка підтримує постійно зростаючий перелік записів (блоків). Вона виникла як програмне забезпечення, що лежить в основі криптовалюти біткоін. Завдяки своїй здатності постійно записувати та відстежувати активи та угоди у захищеному режимі набула розповсюдження у державному та приватному секторах.

За словами Вавілова, угода включає в себе ведення всіх електронних даних українського уряду на блокчейн-платформі. Співпраця почнеться із запровадження пілотного проекту, який передбачає переведення на нову технологію державних реєстрів, громадських послуг, систем соціального забезпечення та охорони здоров’я.

У Державному агентстві з питань електронного урядування (ДАЕУ) НВ Бізнес підтвердили, що сьогодні відбулося підписання меморандуму з Bitfury. Цей документ передбачає співпрацю щодо запровадження базових реєстрів на блокчейн. Це, зазначили в ДАЕУ, унеможливіть різні зловживання та корупцію, пришвидшить розвиток електронних послуг та інших електронних форм взаємодії органів влади, громадян та бізнесу.

Засновник біржі криптовалют Kuna Михайло Чобанян заявив НВ Бізнес, що в України нема іншого шляху, крім як перевести на блокчейн державні послуги. Ця технологія не піддається корупції, зазначив він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X