Бізнес в домашніх умовах. Чому кролівництво стало модною нішею для українців

4 червня 2018, 08:40
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фермерське господарство останнім часом стало досить популярним видом бізнесу.

Село Юрківка, що на Черкащині. Тут функціонує унікальна кролеферма, яка була створена на місці занедбаного тваринного приміщення. Ідея створення ферми з’явилася на одній із виставок, розповідає власник та директор товариства Агроплант Олександр Мордач.

Відео дня

Інвестиції в такий вид бізнесу чималі. Так, стартові вкладення у ферму склали близько 13 млн грн. Ризиків тут також достатньо. Адже кролівництво – справа кропітка, в порівняні з рослинництвом, де посіяв-зібрав-реалізував, пояснює директор товариства. Крім того, виробництво вимагає постійних інвестицій, і швидких грошей чекати від бізнесу одразу не варто.

"Одна зі статей витрат – поголів’я. Кожен рік робимо оновлення, закупляємо молодняк з Франції, вливаємо нову кров. У нас також є свій селекційний центр, де ми утримуємо самців, де ми утримуємо прабатьківське поголів'я", - додає Мордач.

На цій фермі живе приблизно 12 тис. голів та 1,3 тис. кролематок. Щоб виростити тварин, необхідно докладати величезних зусиль. Для цих пухнастих має бути створений особливий мікроклімат. Тобто температура повинна бути від 15 до 20 градусів, ні нижче, ні вище, зазначає керуюча фермою Тетяна Теплякова: “Контролюємо це все. У нас є спеціальні системи охолодження, опалення, вентиляції".

Також важливою складовою є раціон. За словами Теплякової, тварини харчуються повнораціонним комбікормом у якому є сіно, трав'яне борошно. "При нашому утриманні, крім комбікорму, кролю потрібна тільки вода і все", - додає вона.

На таких кормах фермерські кроленята ростуть значно швидше, ніж їх родичі, на вирощування яких у звичайних домашніх умовах витрачається удвічі більше часу. Втім, щоб прискорити зростання тварин на фермі використовують ще й французький гібрид HYLA, який утворений шляхом схрещування новозеландської і каліфорнійської порід.

Перевагою використання таких технологій є відмова від популярних серед виробників антибіотиків, стверджує Мордач.

Дотримуючись цих норм, підприємцям вдається виростити трьохкілограмового кролика всього за 3 місяці.

"При виході на забій кролі десь досягають живою вагою до трьох кілограм. І вихід м'яса десь півтора кілограма йде тушка" - розповідає керуюча фермою, і додає, що потужності виробництва дають можливість забивати понад 500 голів на годину. Однак, наразі лінія не зайнята. Це – радше план на майбутнє.

В цілому, у минулому році на фермі забили майже 40 тис. голів, з яких готового м'яса вийшло близько 80 тонн, стверджує завідувач складу та керівник виробництва Олег Мартинюк.

Ціни на таке нешкідливе м'ясо кусаються на ринках, однак власники ферми знайшли спосіб зробити смачного кролика доступнішим для покупців. Зокрема, продукція реалізується у фірмових торгових мережах в Києві, Білій Церкві та Умані. Це дає можливість продавати тушку не цілою, а частинами, що, в свою чергу, не так відчутно для гаманця споживача.

"Будь-яка людина може сьогодні дозволити собі у межах 20-50 грн придбати шматочок м'яса. Якщо брати по тушці, то вона вартує близько 130 грн за один кілограм. Це зовсім недорого. Якщо брати Київ, то в Києві на порядок дорожче", - говорить Мордач. Продукцію також виробляють під замовлення. Діло доходить навіть до консервації кролятини, додає власник.

Безпечною продукцію можна назвати не тільки через відсутність антибіотиків, але й через умови її транспортування до столу покупця.

Так, для уникнення будь-якого зараження і для кращого зберігання м’ясо вакуумують.

Бізнес на кролятині – не єдина ніша, яку розвивають фермери. Крім цього, вони займаються рослинництвом і планують розвиватися у багатьох напрямах, адже головна умова ринку – не стояти на місці!

"Ми зараз шукаємо шляхи диверсифікації виробництва. У нас є рослинництво, ми сьогодні маємо і тваринництво. Зараз закладаємо сад, ягоди. Хочемо у багатьох напрямах розвивати бізнес компанії. Це можливо буде лохина, можливо малина, можливо смородина, жимолость", - підсумовує Мордач.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X