Бізнес поставив оцінку Кабінету міністрів

13 квітня 2017, 13:55
До першої річниці діяльності уряду бізнес називає яких успіхів досяг міністерський корпус та вказує на недоліки в його роботі

На поточному тижні уряд Володимира Гройсмана святкує свою першу річницю в стінах Кабінету міністрів. У зв’язку із цим експерти Європейської Бізнес Асоціації підсумували успіхи в роботі міністерств та перелічили завдання у різних секторах економіки, над якими уряду ще лишається багато роботи.

Відео дня

ОПОДАТКУВАННЯ ТА МИТНИЦЯ

Мінфін запровадив ряд податкових та митних нововведень, які мають полегшити життя підприємців: запустили новий прозорий механізм відшкодування податку на додану вартість; розпочали процес створення Служби фінансових розслідувань; запустили систему електронного документообігу Єдине вікно на митниці.

З іншого боку сама система Єдине вікно працює наразі недостатньо ефективно. Не вирішено питання із автоматичним відшкодуванням ПДВ.

ЛОГІСТИКА

До перемоги бізнес відніс не підвищення адміністративного портового збору та створення спеціального Дорожнього фонду України. А також можливість обмеження граничного розміру відповідальності експедиторів та перевізників.

Разом з тим, бізнес скаржиться на проблеми перевезення вантажів залізницею через нестачу вагонів та на стан безпеки перевезень. Не вирішено питання перегляду ставок портових зборів. Жалюгідною лишається якість дорожнього покриття автомобільних шляхів.

РОЗДРІБНА ТОРГІВЛЯ

В рамках пілотного проекту скасували державне регулювання цін на соціально значущі продукти харчування. Впровадили обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій.

Разом з тим, великою проблемою залишається нелегальна онлайн-торгівля.

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

МОЗ запустило масштабну реформу сфери охорони здоров’я. Покращилась доступність лікарських засобів, зокрема по програмі відшкодування лікарських засобів для лікування пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та цукровим діабетом ІІ типу.

Тим не менш, ще не вирішена проблема із запровадженням переліку лікарських засобів для забезпечення стабільних закупівель препаратів. Необхідно звільнити від оподаткування ПДВ операції з ввезення препаратів для клінічних досліджень та запровадити єдину ставку ПДВ на постачання медичних виробів.

АПК ТА ПРИРОДНІ РЕСУРСИ

Позитивною зміною стало скасування заборони на змішування зерна різних класів, що дасть можливість скоротити витрати на його зберігання.

Однак, досі не можливим є транскордонне перевезення непридатних для використання пестицидів для утилізації за кордоном. Складною лишається процедура затвердження гігієнічних нормативів безпечного застосування пестицидів. Не розроблена стратегія розвитку лісової галузі, відсутній ефективний облік деревини для лісокористувачів, немає прозорої системи реалізації лісоматеріалів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X