Україна піднялася на перше місце в рейтингу корупції E&Y

10 квітня 2017, 17:32
3657
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Україна піднялася на перше місце в рейтингу корупції E&Y - фото

В Україні силовиків використовують для тиску на бізнес, вважають представники ділових кіл

За два роки наша країна в рейтингу хабарництва від компанії EY подолала шлях з сьомого місця до першого

За підсумками 2017 року рівень хабарництва та корупції в Україні "залишається на неприйнятно високому рівні". В регіоні ЕМЕІА (Європа, Середній Схід, Індія та Африка) наша країна посіла зовсім не почесне перше місце. В 2015 році Україна займала сьоме місце. Про такі невтішних висновки свідчить опитування компанії EY (Ernst & Young), яке вона провела в 41 країні світу.

"Щоби допомогти бізнесу вижити, принаймні 37% респондентів готові запропонувати грошову винагороду в обмін на укладення або продовження контракту", - пояснив стан справ Олексій Кредісов, керуючий партнер компанії EY в Україні, співголова Центру з дослідження ринків, що розвиваються (EY Global).

"Це дуже тривожні показники, на які варто звернути увагу політичному істеблішменту, й зокрема, представникам законодавчої, виконавчої та судової влади України" – застеріг Кредісов. Майже третина опитаних представників різних українських компаній вірять в те, що притягнення до кримінальної відповідальності винних допоможе подолати шахрайство, хабарництво та корупцію серед керівництва.

Опитані НВ Бізнес представники ділових кіл України відзначили погіршення умов для підприємницької діяльності. Бізнес-омбудсмен України Альгірдас Шемета повідомив, що за підсумками минулого року найбільше проблем для підприємців нашої країни створювала Державна фіскальна служба (ДФС). На неї припало 55% усіх скарг. За його словами, ДФС утримує таку "пальму першості" вже два роки поспіль. Шемету насторожила кількість скарг на силові органи – вона залишилась на тому ж рівні. Іноземні інвестори не звикли, що навіть через якусь дрібницю правоохоронці відразу ж відкривають кримінальну справу, проводять обшуки та арештовують майно. "Питання корупції лишається, питання захисту прав власності, верховенство права лишається, питання бюрократії лишається", -- говорить Енді Гундер, президент Американської торгової палати.

Експерти також, відзначають негативний вплив Генпрокуратури та Служби безпеки (СБУ). Саме ці відомства найчастіше використовують для тиску на українських підприємців і навіть як інструмент для рейдерства.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин
Економіка

23 травня, 09:00

thumb img
Зима близько. Як Нафтогаз і Газпром готуються до загострення транзитного конфлікту
Компанії/Ринки

Вчора, 20:06

thumb img
Що зміниться в роботі аеропорту Бориспіль — 6 тез топ-менеджерів

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua