Україна піднялася на перше місце в рейтингу корупції E&Y

10 квітня 2017, 17:32
За два роки наша країна в рейтингу хабарництва від компанії EY подолала шлях з сьомого місця до першого

За підсумками 2017 року рівень хабарництва та корупції в Україні "залишається на неприйнятно високому рівні". В регіоні ЕМЕІА (Європа, Середній Схід, Індія та Африка) наша країна посіла зовсім не почесне перше місце. В 2015 році Україна займала сьоме місце. Про такі невтішних висновки свідчить опитування компанії EY (Ernst & Young), яке вона провела в 41 країні світу.

Відео дня

"Щоби допомогти бізнесу вижити, принаймні 37% респондентів готові запропонувати грошову винагороду в обмін на укладення або продовження контракту", - пояснив стан справ Олексій Кредісов, керуючий партнер компанії EY в Україні, співголова Центру з дослідження ринків, що розвиваються (EY Global).

"Це дуже тривожні показники, на які варто звернути увагу політичному істеблішменту, й зокрема, представникам законодавчої, виконавчої та судової влади України" – застеріг Кредісов. Майже третина опитаних представників різних українських компаній вірять в те, що притягнення до кримінальної відповідальності винних допоможе подолати шахрайство, хабарництво та корупцію серед керівництва.

Опитані НВ Бізнес представники ділових кіл України відзначили погіршення умов для підприємницької діяльності. Бізнес-омбудсмен України Альгірдас Шемета повідомив, що за підсумками минулого року найбільше проблем для підприємців нашої країни створювала Державна фіскальна служба (ДФС). На неї припало 55% усіх скарг. За його словами, ДФС утримує таку "пальму першості" вже два роки поспіль. Шемету насторожила кількість скарг на силові органи – вона залишилась на тому ж рівні. Іноземні інвестори не звикли, що навіть через якусь дрібницю правоохоронці відразу ж відкривають кримінальну справу, проводять обшуки та арештовують майно. "Питання корупції лишається, питання захисту прав власності, верховенство права лишається, питання бюрократії лишається", -- говорить Енді Гундер, президент Американської торгової палати.

Експерти також, відзначають негативний вплив Генпрокуратури та Служби безпеки (СБУ). Саме ці відомства найчастіше використовують для тиску на українських підприємців і навіть як інструмент для рейдерства.

Показати ще новини
Радіо НВ
X