Більшість підприємств Мінагропроду потрібно не приватизувати, а ліквідувати – голова Фонду держмайна про продаж держкомпаній

25 травня 2016, 15:21
1678
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ігор Білоус розповів, що з 400 підприємств, які перебувають в управлінні Міністерства аграрної політики, працюючих – всього 40-50. Решта – пустушки.

Олександр Медведєв/НВ

Приватизація українських держкомпаній – тема, про яку люблять говорити багато міністрів і політиків. У той же час процес передачі державної власності у приватні руки постійно затягується

Міністерство аграрної політики та продовольства (Мінагропрод) тут не виняток.

Ще у квітні минулого року на той час міністр агрополітики Олексій Павленко говорив про необхідність приватизувати більшість держпідприємств, які є джерелами тіньових схем і корупції.

Нещодавно, послідовник Павленко – нинішній міністр агрополітики Тарас Кутовий також заявив про необхідність приватизації. Він пояснив, що такі підприємства як ДПЗКУ і Аграрний Фонд можуть бути більш ефективними, і немає сенсу тримати їх на балансі держави.

А минулого тижня голова Фонду державного майна Ігор Білоус розповів ЗМІ, що приватизація підприємств АПК знову переноситься – тепер на 2017 рік.

НВ Бізнес вирішив дізнатися у Ігоря Білоуса, чому продаж держкомпаній затримується і коли можна чекати передачі ключових об'єктів галузі від профільного міністерства.

– Чому процес приватизації об'єктів Мінагропроду затягується? Що на це впливає? Хто відповідальний за затягування процесу?

Приватизація сільгоспоб'єктів насправді йде, просто не так швидко, як хотілося б. Ці об'єкти специфічні, їх приватизація регулюється окремим Законом "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі", а весь процес може займати близько року. На даний момент нам передано 12 таких об'єктів, і всі вони у роботі, а один вже приватизовано. Звичайно, існують і складності. По-перше, дуже повільно відбувається передача об'єктів Фонду від Мінагропроду. По-друге, існують підприємства, які підпадають під дію статті 25 цього Закону, рішення про приватизацію яких повинен приймати безпосередньо Кабінет міністрів України. Попередній Кабмін не приймав такого рішення, оскільки дав доручення про вилучення із Закону норми про безоплатну передачу частки підприємства АПК співробітникам. За чинним законодавством, від такої безоплатної приватизації держава не отримує жодних доходів. Міністерство економічного розвитку і торгівлі спільно з Фондом держмайна і Мінагропродом розробило відповідні зміни, але попередній Кабмін так і не прийняв рішення щодо них.

– У чому полягають складності передачі об'єктів від Мінагропроду?

Наскільки мені відомо, серед майже 400 держпідприємств, які перебувають в управлінні Міністерства аграрної політики, працюючих – всього 40-50. Решта – пустушки, які пора ліквідувати. Нинішній стан справ складався протягом 25 років, і вирішити проблему за півроку-рік неможливо. У більшості випадків їм просто немає що нам передавати: підприємства обтяжені боргами, судами, майновими спорами, спрорами щодо землі, банкрутствами. Найчастіше на них взагалі відсутні оформлені документи на землекористування і право власності на основні фонди. Відповідно, у міністерства багато роботи по підготовці таких підприємств. Більшість з них треба вже не приватизувати, а ліквідувати.

– У Мінагропроді кажуть про розширення списку підприємств для приватизації на 2016 і підготовки їх до передачі. Чи так це?

Так, зараз узгоджується з усіма міністерствами – не тільки з Мінагропродом – розширений список Доповнення до Постанови №271 КМУ. Туди включені, серед інших, нові об'єкти АПК, але багато і виключені. За останніми, швидше за все, буде прийматися рішення про ліквідацію.

– Як Ви вважаєте, коли орієнтовно можна очікувати передачі ключових підприємств: ДПЗКУ, Аграрного фонду, Укрспирту, Артемсолі?

Зараз поки Урспирт і Артемсіль – у списку заборонених до приватизації. Поки немає рішення про приватизацію, нам їх ніхто не передасть. КМУ вже відправив до парламенту відповідний законопроект про зміну переліку об'єктів, що не підлягають приватизації. Ці два підприємства як раз знаходяться серед тих, які запропоновано виключити з цього списку. Про передачу їх у Фонд будемо говорити, коли Рада проголосує за цей законопроект, а президент його підпише. Але робити прогнози тут складно. Аграрний фонд і ДПЗКУ зараз включені у нову редакцію переліку-доповнення до 271 постанови, про який ми говорили. Якщо за ним не буде заперечень, Міністерство зможе передати їх нам після підписання відповідного розпорядження КМУ.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 16:06

article_img
Без контракту. Що чекає на Україну без транзиту російського газу
Мистецтво

Сьогодні, 10:54

article_img
Головні кінопрем'єри тижня. Скло, Марія - королева Шотландії, Пампушка, Дріс Ван Нотен і інші
Країни

Сьогодні, 10:01

article_img
"ФінляндіяІранНаші". Як в 1941 році Радянський Союз почав дві власні локальні війни

Головне

Теніс

Сьогодні, 05:43

article_img
Світоліна пробилася до четвертого раунду Australian Open
Події

Вчора, 17:14

article_img
Найбільша та найтриваліша. Що робитимуть українські вчені у новій антарктичній експедиції
Геополітика

Вчора, 21:58

article_img
Трамп планує зустрітися з Кім Чен Ином у кінці лютого