Більше Креативу. Андрій Веревський викупить ще один завод у конкурента-банкрута

2 червня 2016, 20:51
Найбільший виробник і експортер соняшникової олії в Україні компанія Kernel планує розширення. Про це повідомив голова ради директорів компанії Андрій Веревський у ході телефонної конференції з інвесторами

"Як відомо, ми нещодавно оголосили одну операцію. Розглядаємо також можливість придбання інших виробничих потужностей. Я не впевнений, що нам удасться здійснити консолідацію в 2017 році, але ми розраховуємо на початок 2018 року", – сказав він.

Відео дня

При цьому Веревський не уточнив, про який завод іде мова. Але, на думку експертів, це може бути другий завод Креативу, який знаходиться у Кіровоградській області, потужністю 260 тис. т. Підприємство входить у комплекс із двох олієекстракційних заводів (ОЕЗ). Перший, потужністю 260 тис. т/рік, Креатив побудував у 2009 році, а у 2012 ввів у експлуатацію завод на 560 тис. т/рік.

У Kernel не змогли ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію.


Kernel – найбільший виробник соняшникової олії в Україні. Частка виробництва у 2015 році склала 28,4%. Також виробляє й експортує зернові та надає послуги по зберіганню сільгоспкультур на елеваторах. В Україні здійснює дистрибуцію бутильованої олії під торговими марками Щедрий Дар, Стожар, Чумак Золота.


У лютому 2016 року Kernel вже придбав один із кіровоградських заводів Креативу потужністю 560 тис. т/рік. Тоді він викупив право вимоги боргу компанії в Укргазбанку за $95,8 млн.

Нагадаємо, що у серпні 2015 року Креатив заявив про проблеми з кредиторами. Тоді повідомлялося про початок переговорів з інвесторами щодо реструктуризації заборгованості перед українськими та зарубіжними банками. Частка кредитів Креативу в державних банках станом на кінець березня 2015 року становила близько 80%, або понад 11,3 млрд грн. Основна частина боргу припадає на державні Ощадбанк (6,73 млрд грн), Укргазбанк (2,04 млрд грн.), Укрексімбанк (2,54 млрд грн). Серед кредиторів є Landesbank Berlin, UniCredit Bank (Німеччина), UniCredit Bank (Чехія), Райффайзен Банк (Чехія), Укрсоцбанк та ін.

Власник компанії Креатив Рисбек Токтомушев у коментарі НВ Бізнес уточнив, що зараз цей ОЕЗ знаходиться у заставі Ощадбанку і у самого Креативу його купити не можуть. Заставна вартість підприємства близько $120 млн. За його словами, можливі два варіанти покупки: або покупець вже домовляється з Ощадбанком, або борг виставлять на продаж. "Наскільки мені відомо, переговорів з Kernel немає", – сказав Токтомушев.

В Ощадбанку оперативно уточнити інформацію про те, чи ведуться переговори з компанією Веревського не змогли.

За оцінками Токтомушева ринкова ціна ОЕЗ зараз становить $40 млн. У залежності від стану та необхідність додаткових інвестицій вартість заводу в межах $40-50 млн, погоджується аналітик ІК Concorde Capital Роман Тополюк.

Показати ще новини
Радіо НВ
X