Без Москви: Україна та Польща зменшать залежність від Газпрому

12 червня 2017, 12:11
Країни-сусідки вибудували спільну газову стратегію розвитку та протидії агресивному монополісту з Російської Федерації

Україна та Польща зацікавлені у створенні спільного ринку газу для того, щоби добитися повної незалежності від Газпрому. "Ми повинні спільно побудувати ринок, який буде мати диверсифікацію поставок від російського газу, тому що тільки конкуренція, тільки ринок може гарантувати незалежність наших держав", - заявив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Прокопів на україно-польській газовій конференції, яка відбулася минулого тижня у Варшаві. За його словами, польська сторона зацікавлена у розширенні ринків збуту, а Україна – у завантаженні своїх підземних сховищ газу (ПСГ).

Відео дня

"Головний інтерес наших країн – це зменшення залежності від російського газу. Адже обидві країни й досі залежать від поставок газу з Росії, навіть якщо він не поставляється напряму з Газпрому", - підкреслив Войцех Якобік, головний редактор сайту biznesalert.pl. Він зазначив, що Польща уже збудувала термінал скрапленого газу (LNG). А перспективний Норвезький коридор – через Данію до Польщі – зможе доставляти газ і в Україну.

Уряди двох сусідніх країн розпочали працю над проектом інтерконектора – газопроводу, який дозволить Україні та Польщі прокачувати в обох напрямках до 5-7 млрд кубометрів газу на рік.

"Маючи розбудовану систему з’єднань після побудови інтерконектора між нашими системами можна буде діяти дуже ринково, отримувати газ з того боку, де він буде найдешевшим", - підкреслив президент Польсько-Української господарчої палати Яцек Пєхота. Він зазначив, що українські ПСГ "найбільші в цій частині Європи" і вдвічі перевищують газові потреби Польщі.

Газові війни між Україною та РФ розпочалися в 2009 році. Саме цей рік віце-голова компанії PGNiG Мацей Возьняк назвав визначальним на газовому ринку Європи. "З того часу багато країн, таких, як Польща, змінили свою політику щодо енергетичної безпеки", - підкреслив він. За його словами, після початку україно-російського газового протистояння Польща вирішила побудувати власний LNG-термінал.

Возьняк зазначив, що після подій 2014 року виявилося, що й Україна "може жити без поставок з Росії, заміщаючи їх за рахунок газу із Західної Європи". Він розповів, що PGNiG налагодила співпрацю із постачальниками газу із Катару, Норвегії та Сполучених Штатів Америки. В перспективі, після 2022 року у Польщі з’явиться пряме сполучення з Норвезьким континентальним шельфом. "У майбутньому ми як польська компанія зможемо продавати цей газ будь-якому покупцю – сусіднім країнам, таким, як Україна", - підкреслив віце-голова компанії PGNiG.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X