Багатий та скандальний. Хто купив Kyiv Post і що тепер буде з газетою

21 березня 2018, 22:46

Одну з найвідоміших українських англомовних газет Kyiv Post продали одеському підприємцю Аднану Ківану. Що це означає та чого чекати від Ківана? Розбирався НВ Бізнес.

Сьогодні ввечері стало відомо, що Kyiv Post - одну з найвпливовіших англомовних газет в країні - продав її тепер уже колишній власник, підприємець Мохаммад Захур. Видання продано одеському бізнесменові Аднану Ківану за більш ніж $3,5 млн, повідомила заступник головного редактора видання Ольга Руденко. Вона написала, що Захур не хотів продавати газету комусь, хто зробить з неї політичний інструмент або знищить.

Відео дня

«Він відхиляв пропозиції про покупку за часів Януковича. Захур каже, що покупець збирається зберегти редакційну незалежність і буде чинити з газетою, як з бізнесом. Новий власник - одеський забудовник сирійського походження Аднан Ківан», - розповіла Руденко.

НВ Бізнес відібрав 5 фактів про те, чим відомий новий власник Kyiv Post:

  1. Аднан Ківан - один з найбільших і найстаріших девелоперів Одеси. Підприємець має сирійське походження, він володіє підприємством Ківан-компані, котрому належить мережа філій в Єгипті, Нігерії і країнах Близького Сходу. Ківану належить компанія KADORR Group. Зокрема, він побудував в Одесі 46 житлових комплексів Перлина, а також житлові комплекси з претензійними назвами Оазис, Дубаї в Одесі, БЦ Наполеон, ТЦ Кадорр, бізнес-центр Kadorr, бізнес центр Французький бульвар, Kadorr City Mall, торговий центр на Асташкіна, торгова галерея Kadorr. На ринку його містобудівні проекти відомі низькою вартістю житлової площі та ігноруванням естетичних норм щодо забудови.
  2. Аднан Ківан закінчив Одеську академію харчових технологій, захистив кандидатську дисертацію в Москві. Доктор філософії в галузі технічних наук. У минулому - близький з Сергієм Ківаловим. Мусульманин. Засновник Арабського культурного центру в Одесі.
  3. Ківан свого часу мав чимало проблем з законом. Наприклад, в 2017 році перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук доручив прокурору Одеської області і співробітникам прокуратури Києва провести ретельну перевірку його діяльності. Пізніше СБУ заявила про підозру в фінансуванні екс-депутатом Одеської міськради спільно з менеджментом будівельної компанії Kadorr бойовиків "ДНР" і "ЛНР". В одеських офісах Ківана проводилися обшуки.
  4. У Ківана конфлікт з мером Одеси Геннадієм Трухановим. Раніше у них був спільний бізнес. Також у нового власника Kyiv Post непрості відносини з активістами, які виступають проти хаотичної забудови міста його компанією, яка суперечить стилю архітектури в місті.
  5. Ківан один з найбагатших людей Одеси. Свого часу журнал Forbes оцінював його статки в $96 млн.

Засновник і шеф-редактор порталу Детектор медіа Наталія Лігачова звертає увагу на «дуже неоднозначну» особистість Ківана. А також на те, що редакційна політика одеського 7 каналу, який належить бізнесмену, в цілому проукраїнська, а самого Ківана вважають «явно не другом Росії».

Крім того, цей канал часто критикує одеського мера Труханова через те, що у Ківана з ним бізнес-конфлікт, додає вона.

«Я не думаю, що Kyiv Post перетвориться в проросійський майданчик, виходячи з того, що я знаю про Ківана. Але в той же час тільки спостереження покаже, чи не буде втручання в редакційну політику в ім'я вирішення якихось його бізнес-інтересів», - говорить вона.

Показати ще новини
Радіо НВ
X