Автомобільний ринок продовжує рости. Підсумки автопродажів за вісім місяців

12 вересня 2016, 15:42
В Україні зростають продажі нових автомобілів: за перші вісім місяців 2016 року в Україні було зареєстровано 38,4 тис. легкових автомобілів

Результат виявився майже в півтора разу більше, ніж за аналогічний період минулого року (26 тис. машин). Про це повідомляє галузева асоціація Укравтопром.

Згідно з дослідженням, найбільш популярною маркою за січень-серпень 2016 року в українців стала – Toyota. Її придбали 4,3 тис. осіб (+53% до аналогічного періоду 2015 року). На другому місці за популярністю виявилася французька марка Renault 3,5 тис. нових маші (+56% до січня-серпня 2015 року). Трійку лідерів закріплює Volkswagen - 3,4 тис. нових машин (+157% до восьми місяців 2015 року).

Відео дня

Директор з маркетингу Рено Україна Оксана Борейко каже, що зростання ринку підігріває девальвація гривні. Як тільки у споживачів з'являється вільна гривня, вони намагаються її кудись інвестувати. При цьому оптовий ринок зростає швидше, ніж роздрібний, каже вона. Це пов'язано з тим, що, починаючи з 2014 року, дуже багато компаній відкладали покупку автомобілів, поки економічна ситуація не почне поліпшуватися.

Стабільність валюти і зростання доходів населення позитивно вплинули на ринок нових автомобілів відзначає старший аналітик ІК Арт Капітал Олексій Андрейченко. Крім цього, індекс споживчих настроїв Gfk залишається вище 50 пунктів, що говорить про очікування поліпшення ситуації. Аналітик зазначає, що для порівняння в 2015 році цей показник був 43 пункти, що означає негативні настрої та очікування погіршення ситуації. "І це ще на додачу до того, що зростають продажі вживаних легкових автомобілів після того, як запрацював закон про акцизи", – каже Андрейченко.

З аналітиком погоджується PR-менеджер Ніссан Мотор Україна Володимир Іванов і додає, що покупці, не впевнені в завтрашньому, дні не розуміли, що їм робити – купувати автомобіль або відкласти покупку. "Зараз завдяки стабільності відкладений попит починає реалізовуватися", - пояснює Іванов.

За підсумками восьми місяців на ринку легкових автомобілів найпопулярнішим став німецький седан Volkswagen Jetta - 1,58 тис. машин. Друге місце – південнокорейський кросовер KIA Sportage - 1,45 тис. машин. Третя сходинка дісталася французькому седану Renault Logan – 1,35 тис. автомобілів, який минулого року став самим продаваним автомобілем – 1,64 тис. одиниць.

Варто відзначити, що в Топ-10 самих продаваних автомобілів не потрапив вітчизняний автовиробник ЗАЗ, однак 10-е місце замикає російська модель Lada 4×4 – 789 одиниць.

В ІК Арт Капітал роблять річний прогноз у 62 тис. нових легкових автомобілів. У компанії Рено Україна очікують, що ринок нових автомобілів буде на рівні 65 тис. одиниць. За словами Борейка, до кінця року за місяць буде продаватися по 5,5-6 тис. машин.

Нагадаємо, в Україні складено рейтинг найбільш бажаних вживаних автомобілів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X