Авіація добралася до регіонів. Як українці били рекорди з пасажиропотоків – Перша Шпальта

19 березня 2018, 15:37

В Україні стрімкими темпами зростають обсяги авіаційних перевезень

За даними Державної авіаційної служби, у 2017 році авіакомпанії перевезли до України та з неї 16,5 млн пасажирів. Це на третину більше, ніж роком раніше.

Після того, як ринок просів у 2014-2015 роках, а вже у 2016-2017 роках було відновлення, коли ми спостерігали величезні темпи зростання авіаперевезень, каже Сергій Хижняк, авіаційний експерт. "Це пов'язано з тим, що Україна отримала безвізовий режим з Європейським Союзом. Більшість українців подорожують до Європи, подорожують зокрема авіатранспортом" , – вважає Юрій Гусєв, радник міністра інфраструктури України

Відео дня

Самим лише безвізом, активізацію перевезень пояснити не можна, адже зростає кількість пасажирів, які здійснюють перельоти не тільки у напрямку ЄС. Головні сегменти, в яких ринок зростає – це курортні чартери до Туреччини, Єгипту, до інших подібних курортів. Це трансферні перевезення в аеропорті Бориспіль. І третій великий сегмент – регіональні аеропорти, що почали розвиватися. Насамперед – Львів, Харків, Одеса, Херсон, Запоріжжя.

Львівський аеропорт торік обслужив понад 1 млн пасажирів, Харківський – 800 тис. Серед причин – збільшення кількості рейсів, що вирушають не з Києва, а з обласних центрів. "Взагалі, попит з боку регіонів великий, і це стосується не лише найбільших міст. Люди хочуть подорожувати не тільки з мегаполісів, а й зі своїх рідних міст напряму діставатися пункту кінцевого призначення", – каже Дінчер Саїджі, голова компанії Turkish Airlines в Україні.

Згідно з прогнозами, авіаційні перевезення в Україні набиратимуть обертів і цьогоріч – з розвитком регіональних аеропортів та появою на ринку нових авіакомпаній-лоукостерів. Однак, у порівнянні з 2017-м зростання дещо сповільниться. "Було 30-50%. Зараз ринок виходить у своє природне зростання, тобто такі темпи зростання, які були раніше, вже не збережуться", – прогнозує Хижняк.

Та навіть таке зростання – це можливості для інвестицій, як для авіаперевізників, так і для тих, хто пов’язаний із цією галуззю: туристичних фірм, торговельних та логістичних компаній.

Також у програмі дивіться репортаж про те, як українські IT-стартапи підкорюють світові ринки. Крім того, дивіться у програмі сюжет про те, на що робить ставку вітчизняний ВПК.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X