Амбітні плани. Укрзалізниця грунтовно оновить рухомий склад

11 серпня 2016, 17:59
Протягом 2-3 років Укрзалізниця планує залучити $1 млрд інвестицій на оновлення локомотивів, вагонів і шляхів.

Про це 10 серпня 2016 року розповів голова правління компанії Войцех Балчун під час круглого столу в Американській торговельній палаті.

Хто буде виступати джерелами фінансування, глава компанії не уточнив. Однак, керівник PR-департаменту Укрзалізниця Даниїл Ваховський розповів Бізнес НВ, що ними можуть бути традиційні інвестори - Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) та німецький державний банк KfW. За його словами, зараз з інвесторами ведуться переговори.

Відео дня

Для УЗ доступними в якості фінансування є кошти міжнародних фінансових організацій (МФО) і внутрішні накопичені резерви компанії. Які були в основному сформовані завдяки минулим підвищенням тарифів на вантажні перевезення, і досягають близько 7 млрд. грн, розповідає керівник експертного спрямування ЦТС-Консалтинг Андрій Шкляр.

Шкляр зазначає, що оптимізація валютного боргового портфеля компанії може зробити її прибутковою, адже минулого року збиток компанії був викликаний в основному курсовими факторами. “УЗ може збільшувати прибуток за рахунок оптимізації складських запасів, ревізії непрофільних активів та об'єктів нерухомості, пошуку нових джерел доходів. Наприклад, від реклами або продажу металобрухту", - пояснює він.

$1 млрд доларів істотно поліпшити ситуацію з рухомим складом. Але його буде недостатньо, щоб вирішити проблему повністю, пояснює експерт у сфері транспорту Олександр Кава. "Щоб повністю оновити рухомий склад, необхідно близько $10 млрд", - пояснює він.

За словами Ваховського, запуск нових напрямків у вигляді Шовкового шляху дасть додаткові надходження від транзиту. З розпочатим зростанням ВВП збільшаться і відправлення через залізницю вантажів всіх категорій.

У найближчі 2-3 роки УЗ планує значно збільшити свій прибуток. Глава компанії заявив: "Ми б хотіли досягти додаткових $300-500 млн фінансового результату, протягом двох-трьох років".

Нагадаємо, в першому півріччі 2016 року УЗ отримала майже 1,5 млрд грн чистого прибутку.

Показати ще новини
Радіо NV
X